Nintendo Switch’e Wireless USB Kulaklık Desteği!

Nintendo'nun Switch için yayınladığı son güncellemede, wireless USB kulaklık desteğinin de yer aldığı ortaya çıkmış oldu!

Nintendo Switch

Geçtiğimiz hafta yayınlanan yeni Nintendo Switch 4.0 firmware güncellemesi kapsamında, Nintendo tarafından açıklanmayan bazı yeniliklerin de getirildiğine ilişkin bilgiler elde edilmeye devam ediyor. Son olarak da yeni Nintendo Switch güncellemesi ile birlikte cihazın, wireless USB kulaklık desteği sunmaya başladığı öğrenildi.

Nintendo Switch artık wireless USB kulaklık destekleyecek!

Nintendo’nun güncel oyun konsolu ile ilgili geliştirmeler ve yenilik kazandırma süreçleri devam ediyor. Son olarak da yeni oyun konsoluna, USB temelli wireless kulaklık desteği geldi.

Nintendo Switch

USB portu üzerinden bağlantı ile çalışan kablosuz kulaklıkları, doğrudan Switch üzerine takmak ile kullanım başlayabiliyor. Açıklanan bilgilere göre Nintendo Switch’in dock üzerine takılı olmasına da gerek duyulmuyor.

Ne var ki henüz bu destek, sadece USB aracılığı ile çalışan wireless kulaklık modelleri için geçerli durumda. Nitekim bluetooth üzerinden iletişim kurarak ses iletimi sağlayan kablosuz kulaklıklar için, henüz Nintendo Switch tarafından bir destek sunulmaya başlanmadı. Her ne kadar USB temelli wireless kulaklıkların sayısı giderek azılıyor olsa da en azından belli bir kullanıcı kesimi için bu özellik iyi bir yenilik olarak değerlendirilebilir.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.