Nintendo Switch’e Yeni Güncelleme!

Nintendo Switch oyun konsolu için gelen yeni firmware güncellemesi ile beklenen özelliklerin birçoğu kullanıma sunuldu. İşte o özellikler!

Nintendo Switch 4.0.0 firmware güncellemesi

Nintendo’nun güncel oyun konsolu Nintendo Switch güncelleme paketi ile birlikte beklenen birçok özellik kullanıma sunulmuş oldu. Yayınlanan firmware 4.0.0 güncellemesi kapsamında, başta oyun kaydı gerçekleştirmek olmak üzere birçok ek özellik ve performans iyileştirmesi getiriliyor.

Nintendo Switch 4.0.0 firmware güncellemesi yayınlandı!

Nintendo Switch 4.0.0 firmware güncellemesi

Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcı bilgilerini ve oyun kayıtlarını, başka bir cihaza transfer özelliği getiriliyor. Ayrıca daha önce de belirtildiği gibi oyun kaydı gerçekleştirme özelliği, yeni firmware ile elen özellikler arasında öne çıkan detaylardan oluyor. Lakin Nintendo, ne yazık ki bu özellikler için çeşitli kısıtlamalar da getirmiş durumda.

Nintendo Switch 4.0.0 firmware güncellemesi

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki oyun kaydetme özelliği, sadece Mario Kart 8 Deluxe, Splatoon 2, ARMS ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunları için geçerli durumda. 30 saniyelik videoları otomatik olarak kaydetme imkanı sunan bu özellik, videoları sistemdeki albüm kapsamında depoluyor.

Bu videoları Facebook veya Twitter gibi sosyal medya platformlarında paylaşmak mümkün. Bunların dışında herhangi bir paylaşım imkanı sunulmuyor.

Nintendo Switch 4.0.0 firmware güncellemesi

Profil bilgisi ve oyun kayıtlarını aktarma noktasında da bazı kısıtlamalar mevcut. Örneğin bir başka konsola aktarılan profil bilgileri ve oyun kayıtları, transfer işlemi tamamlandıktan sonra esas konsol üzerinden kaldırılmış oluyor.

Özellikle oyun kaydı konusundaki kısıtlamaların, şu an için sınırlı sürede ve sınırlı oyunlarda kullanılabiliyor olması, kimi oyuncular için can sıkıcı bir durum olabilir. İlerleyen dönemlerde desteklenen oyun sayısı ve kayıt süresi ile ilgili güncelleme olup olmayacağı ise, netlik kazanan detaylar arasında yer almıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here