Nikon Aynasız Fotoğraf Makinesi İçin İlk Video Yayınlandı!

Nikon Aynasız Fotoğraf Makinesi

DSLR fotoğraf makinelerinin en köklü isimlerinden olan Nikon, uzun bir süredir yanaşmak istemediği aynasız fotoğraf makinesi modellerine, Full Frame yani Tam Kare tipindeki ilk modeli ile adım atmaya hazırlanıyor. Bu konuda da kısa bir süre sonra resmi olarak duyurulacak model için ilk teaser videosu yayınlandı. Yayınlanan videoda çok da fazla detay aktarılmıyor olsa da en azından tasarımı ile ilgili daha fazla detay elde edilmiş oldu.

SLR sonasında DSLR yani Dijital SLR konsepti meydana gelmeye başladıktan bir süre sonra da daha taşınabilir formdaki aynasız makineler ortaya çıktı. Öyle ki Hasselblad markası da dahil olmak üzere birçok farklı markanın modelleri piyasada yer aldı. Hasselblad’s X1D ve Sony’s A7 III gibi Full Frame modeller arasında, bir süre sonra da Nikon markasını taşıyan bir model yer alacak. Şu an için isminin ne olacağı konusunda net bir bilgi olmasa da firma tarafından ilk video yayınlandı.

Yayınlanan bu videoda temek tasarım anlayışının korunmasına, buna karşın daha taşınabilir formda bir ürün olacağına dikkat çekiliyor. En önemli duyuru ise Nikkor lensler, söz konusu bu Nikon aynasız fotoğraf makinesi ile uyumlu olacak. Zira videonun ismi de mount olarak belirlenmiş. Fotoğrafçılık dünyasında lenslerin kullanımının devam ediyor olması hem fotoğrafçılar hem de video üreticileri tarafından oldukça önemli. Dolayısıyla Nokin, bu konuda mevcut kullanıcılarını zora sokmayacak bir çalışma üstlenecek gibi görünüyor. Son olarak belirtmek gerekirse yeni model, 28 Ağustos 2018 tarihinde resmi olarak duyurulacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here