Nikola Motor Elektrikli Tır ve UTV Üretecek!

Elektrikli Tır

Nikola Motor Company isimli firma tarafından, Tesla benzeri bir çalışma duyurusu yapıldı. Üstelik firma, Tesla ile benzerliği konusunda açık sözlü bir tutum sergilemekten de geri durmuyor!

Nikola Motor Company, yeni Tesla olma yolunda!

Elektrikli Tır

Nikola Motor Company, kısa bir süre önce Nikola One ve Nicola Zero isimli elektrikli araç konseptlerini duyurdu. Nikola Motor Company; enerji depolama sistemleri, elektrikli araçların güç aktarım sistemleri, ve genel olarak elektrikli araçlar ile ilgili Tesla benzeri çalışma yapmaya başladıklarını duyurdu. Firmadan yapılan açıklama da Tesla’nın kurucusu Elon Musk’a da atıfta bulunuldu. Zira firma, birini taklit ediyor olmanın Elon Musk tarafından mutluluk ile karşılanması gerektiğinin notunu düştü.

Yeni Nikola One ve Nikola Zero!

Nikola Motor Company firmasının elektrikli araçlarının detaylarına değinmek gerekirse Nikola One, elektrikle çalışan tır olarak konumlandırılmış. 2 bin beygirlik motora sahip olacak olan Nikola One, tam depo ile 2 bin km seviyesine yakın mesafe kaydedebiliyor. 6×6 Nikola One, 320kWh pilini şarj eden dahili bir jeneratör sistemi de bulunduruyor.

Elektrikli Tır

Öte yandan Nikola Zero ise, UTV tipi bir elektrikli araç olacak. 520 beygir gücü ile 240km seviyesine ulaşan mesafe kaydedebilecek.

Nikola Motor Company tarafından yapılan açıklamalara göre; Nikola One ve Nikola Zero araçları için, depozito karşılığı sipariş vermek mümkün. Ancak henüz prototip aşamasında olan bu elektrikli tır ve elektrikli UTV araçlarının, ne zaman teslim edileceği net değil.

Toplam satış fiyatı Nikola One elektrikli tır için 375,000 Dolar iken, Nikola Zero UTV elektrikli araç için 42,000 Dolar olarak belirlenmiş.

 

>> Nikola One ve Nikola Zero elektrikli araçları ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here