Netflix’ten iPhone 8 için HDR ve Dolby Vision Güncellemesi!

Netflix, içeriklerini yeni iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinde geçerli olan HDR ve Dolby Vision özellikleri ile güncelledi!

Netflix'ten iPhone 8 için HDR ve Dolby Vision Güncellemesi

Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülkede en popüler çevrimiçi içerik tüketim servislerinden olan ve ülkemizde de giderek yaygınlaşan Netflix, dizi ve filmleri için yeni nesil akıllı telefonların teknolojileri doğrultusunda güncellemeler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde Netflix Android uygulaması doğrultusunda Samsung Galaxy Note 8 ile HDR streaming güncellemesi yapan Netflix, bu defa da yeni iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X ve iPad Pro modelleri için bir güncellemeye gitti.

Netflix’ten iOS için HDR ve Dolby Vision desteği güncellemesi!

Netflix'ten iPhone 8 için HDR ve Dolby Vision Güncellemesi

Bilindiği gibi Apple’ın yeni akıllı telefon modelleri iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X, HDR ve Dolby Vision desteği ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Bu süreci takip eden kısa bir süre içerisinde de Netflix, söz konusu bu HDR ve Dolby Vision desteği ile iOS tarafındaki güncellemesini hazırlamış oldu.

Netflix'ten iPhone 8 için HDR ve Dolby Vision Güncellemesi

Sadece yeni iPhone modelleri için geçerli olmayan bu yeni destek güncellemesi, aynı zamanda ikinci nesil iPad Pro için de geçerliliğini sunuyor olacak. Son olarak yinelemek gerekirse daha önce Netflix, Android tarafındaki Galaxy Note 8, LG G6, LG V30, Sony Xperia XZ1 ve Xperia XZ Premium modelleri için Dolby Vision ve HDR streaming özelliğini kullanıma sunmuştu. Streaming tarafındaki bu yeni deneyim, en nihayetinde de kısa bir süre içinde yeni iPhone modelleri ile iOS tarafında da kendini göstermiş oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.