Netflix’ten Galaxy S8 ve LG G6 Açıklaması!

En popüler çevrimiçi dizi ve film izleme sistemi Netflix, Samsung Galaxy S8 ve LG G6 uyumluluğu ile ilgili açıklamalarda bulundu!

Netflix

Netflix, Samsung Galaxy S8/S8+ ve LG G6 için mobil uygulamasındaki UHD desteği ile ilgili gelen sorulara yanıt verdi. Buna göre Netflix’in UHD izleme özelliği, şu an için bahsi geçen modeller başta olmak üzere mobil platformlarda desteklenmiyor.

Netflix, Galaxy S8 ve G6 modelleri ile ilgili açıklama bulundu!

Galaxy S8 ve G6

Netflix tüketici servisine soru yönelten bir kullanıcı, Netflix mobil uygulamasının TV’de olduğu gibi Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8 Plus veya LG G6 modellerinde de UHD izleme imkanını olup olmadığı ile ilgili gerekli açıklamayı almış gibi görünüyor.

Yöneltilen soruya Netflix yetkilisi ilk önce, UHD izleme imkanının TV veya destekli monitörler üzerinden olabileceğini belirtiyor. Akabinde kısa bir süre isteyen yetkili, en nihayetinde Galaxy S8-S8 Plus ve LG G6 modellerindeki Ultra HD destek ile ilgili gerekli cevabı da veriyor.

netflix-ten-galaxy-s8-lg-g6-aciklamasi

Buna göre şu an için Netflix mobil uygulaması üzerinden; Galaxy S8, Galaxy S8 Plus ve G6 modelleri ile Ultra HD içerik izleme imkanı bulunmuyor. Yapılan açıklamaya göre ise bu özelliğin şu an için geçerli olmadığı ve çalışmaların devam ettiği aktarılıyor.

Galaxy S8 ekran

Anlaşılan o ki en popüler çevrimiçi film ve dizi izleme platformu olan Netflix, şu an için mobil tarafta UHD yani Ultra HD-4K içerik tüketimi için hazır değil. Çok uzun bir süre almayacağı söylense de bu desteğin gelmesinin, çok kısa bir süre içinde olmayacağı tahmin ediliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.