Haber Tekno Sosyal Medya

Netflix Hız Testi Hizmeti Kullanıma Açıldı!

Netflix Hız Testi

Haberler

Netflix Hız Testi Hizmeti Kullanıma Açıldı!

Popüler internet medya sağlayıcılarından olan Netflix, yeni hız testi sitesini kullanıma açtı. İşte Netflix hız tesi hizmeti ile ilgili detaylar!

Ülkemizde de bir dönem önce yayın hayatına başlayan önemli internet medya servislerinden Netflix, kullanıcıların vaat edilen deneyimi alıp alamayacağı ölçmelerini sağlamak amacıyla yeni hız testi internet servisini duyurdu.

Ayrıca Bakınız

Android N Duvar Kağıtları Yayınlandı!

Netflix internet hız testi sitesini açtı!

fast.com isimli Netflix’in internet hızını test eden servisi, kullanıcıların deneyimine sunuldu. Netflix’in bu hamlesi, en çok speedtest.net ile rakip olarak değer buldu. Zira, internet hız testi denildiği zaman hem internet sitesi üzerinden hem de iOS ve Andorid uygulamaları üzerinden speedtest.net, başarılı işler çıkarıyor.

Netflix Hız Testi

Şu an için Netflix’in hız testi servisi fast.com, sadece download-indirme- hızını gösteriyor. Bu noktada ping ve upload-yükleme- hızını sunmaması ile speedtest.net servisinin gerisinde kalıyor.

Öte yandan hız testi, fast.com’a girer girmez başlıyor. Yani kullanıcı hız testini kendi başlatmıyor. Bu durum da kullanıcılar tarafından eleştirilecek diğer noktalardan.

Ülkemizde de fast.com servisi, Netflix tarafından kullanıma açıldı. Dileyen kullanıcılar, Netflix’in yeni internet hız testi hizmetini deneyimleyerek, speedtest.net ile karşılaştırabilir.

 

>> Netflix’in yeni hız testi hizmeti fast.com ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık