Netflix Hız Testi Hizmeti Kullanıma Açıldı!

Netflix Hız Testi

Ülkemizde de bir dönem önce yayın hayatına başlayan önemli internet medya servislerinden Netflix, kullanıcıların vaat edilen deneyimi alıp alamayacağı ölçmelerini sağlamak amacıyla yeni hız testi internet servisini duyurdu.

Ayrıca Bakınız

Android N Duvar Kağıtları Yayınlandı!

Netflix internet hız testi sitesini açtı!

fast.com isimli Netflix’in internet hızını test eden servisi, kullanıcıların deneyimine sunuldu. Netflix’in bu hamlesi, en çok speedtest.net ile rakip olarak değer buldu. Zira, internet hız testi denildiği zaman hem internet sitesi üzerinden hem de iOS ve Andorid uygulamaları üzerinden speedtest.net, başarılı işler çıkarıyor.

Netflix Hız Testi

Şu an için Netflix’in hız testi servisi fast.com, sadece download-indirme- hızını gösteriyor. Bu noktada ping ve upload-yükleme- hızını sunmaması ile speedtest.net servisinin gerisinde kalıyor.

Öte yandan hız testi, fast.com’a girer girmez başlıyor. Yani kullanıcı hız testini kendi başlatmıyor. Bu durum da kullanıcılar tarafından eleştirilecek diğer noktalardan.

Ülkemizde de fast.com servisi, Netflix tarafından kullanıma açıldı. Dileyen kullanıcılar, Netflix’in yeni internet hız testi hizmetini deneyimleyerek, speedtest.net ile karşılaştırabilir.

 

>> Netflix’in yeni hız testi hizmeti fast.com ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.