Netflix Akıllı İndirme Özelliği (Smart Downloads) Nedir, Nasıl Kullanılır?

Netflix Akıllı İndirme - Netflix Smart Downloads

Dünyanın en büyük çevrimiçi içerik hizmetleri arasında başı çeken Netflix, kullanıcı deneyimini artırmak adına da güncellemeler ve yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Akıllı İndirme yani Smart Downloads oldu.

Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, özellikle de mobil tarafta depolama alanı tasarrufu sağlayabilecekler.

Netflix Akıllı İndirme Özelliği nasıl kullanılır?

Öncelikle kısa bir tanımlama yapmak gerekirse bu özellik, yeni bölümlerin indirilmeye başlaması ile birlikte eski bölümlerin otomatik olarak silinmesine imkan sağlıyor. Yani siz bir dizinin bir önceki bölümü izledikten sonra yeni bölümler indirilirken, aynı zamanda izlenen bölüm de silinmeye başlıyor.

Netflix Akıllı İndirme

Mobil cihazlar için depolama alanı tasarrufu adına yapılan bu özellik, otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Wi-Fi bağlantılarında yeni bölümler otomatik olarak indirilebiliyor. Kullanımı ise oldukça basit tutulmuş. Elbette ki eğer otomatik indirme ve izlenmiş bölümlerin otomatik olarak silinmesini istemiyorsanız, Netflix akıllı indirme özelliğini devre dışı bırakabilir.

Bu özelliğin ayarlarını, Netflix uygulamasının indirme ayarları kısmından aktif edebilir ya da deaktif edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken İndirdiklerim ayarları içine bakmak olacaktır. Bazı kullanıcılar eski bölümlerin silinmesini istemediklerini talep ettikleri için, ne güzeldir ki kapatılma imkanı da kullanıcıların kararına bağlı tutulmuş.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here