NASA’nın İnsanlı Mars Görevi Aracının Motor Testleri!

İşte NASA'nın, insanlı Mars Görevi için hazırlamakta olduğu roketin, motor testleri ile ilgili yayınlanan videonun tamamı!

NASA'nın İnsanlı Mars Görevi Aracının Motor Testleri

NASA, gerçekleştirecek olduğu İnsanlı Mars Görevi için, Mars’a ilk adım atacak insanları taşıyacak aracın motor testlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu testlere ilişkin National Aeronautics and Space Administration yani Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, bir video yayınladı. Bu videoda yeni motor teknolojisinin test süreçlerine yer veriliyor.

NASA’dan Mars’a astronot götürecek uzay aracının motor testleri!

Yayınlanan videoda, daha önce de ifade edildiği gibi üzerinde çalışmalar yapılan insanlı Mars görevi için yapılan roket çalışmalarına yer veriliyor. Temel olarak uzay aracını değil, motor testlerini aktaran video, roketin ateşleme sistemlerinin çalışmaları ile başlıyor.

Yaklaşık olarak 12 dakikadan oluşan ve doğrudan doğruya Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi tarafından yayınlanan videoda, başarılı sonuçlara ulaşılmış gibi görünüyor. Her ne kadar bu görevin ne zaman ve ne şekilde gerçekleştirileceği konusunda henüz net kararlar verilmese de en azından hazırda bulundurulması ve başka görevler için tecrübe kaydedilmesi için motor testleri sürüyor.

İşte doğrudan doğruya NASA’nın kendisi tarafından yayınlanan yeni test videosunun tamamı:

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here