Münir Özkul Hayata Gözlerini Yumdu!

Yeşilçam ve Türk Sineması için en değerli isimlerden olan Münir Özkul hayatını kaybetti. Münir Özkul ölüm haberi sonrasında sosyal medyada birçok kişi duyduğu üzüntüyü paylaştı.

Münir Özkul

Münir Özkul ile ilgili ne yazık ki üzücü bir gelişme yaşandı ve usta sinema oyuncusu Münir Özkul hayata gözlerini yumdu. Kısa bir süre önce gelen ölüm haberi sonrasında sosyal medyada da büyük bir üzüntü yaşandı.

Birçok kullanıcı Münir Özkul’un hayatını kaybettiği haberi sonrasında duydukları üzüntüyü sosyal medya üzerinden dile getirdi.

Münir Özkul hayatını kaybetti

Gelen bilgilere göre İstanbul’daki evinde hayata gözlerini yuman Münir Özkul, uzun süredir hastalıklar ile mücadele ediyordu. Demans ve Koah hastalığı ile mücadele ettiği bilinen Münir Özkul hayatı boyunca birçok filmde yer aldı. Ne yazık ki mücadelesine devam edemedi ve 93 yaşında hayatını kaybetti. Aslında Münir Özkul son hali ile daha öncesinde de sevenlerini üzmüştü.

Münir Özkul

Özellikle Hababam Sınıfı’nın Mahmut Hoca karakteri ile hafızalarda yer etmiş olan Münir Özkul filmleri arasında da birçok örnek bulunuyordu. Hababam Sınıfı serisi, Mavi Boncuk ve Gülen Gözler filmleri ile birçok önemli başarıya imza atan Özkul, Yeşilcam ve Türk Sineması için önemli bir isimdi.

Bundan sonrasında Münir Özkul kızı Güner Özkul ile soyadını devam ettirecek olan ünlü oyuncu, 9’dan fazla önemli ödüle de layık görülmüştü ve Türk sinema ve tiyatro dünyası için önemli bir isimdi.

Son olarak belirtmek gerekirse şu an için Münir Özkul cenazesi ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Bizler de Haber Tekno olarak usta oyuncuya rahmet, sevenleri ve ailesine de sabır diliyoruz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here