Mozilla Thunderbird 60 Güncellemesi ile Tasarım Yenilendi!

Mozilla Thunderbird 60

Mozilla tarafından geliştirilen mail uygulaması Thunderbird güncellendi. Yeni Thunderbird 60 güncellemesi ile birlikte hem tasarım tarafından değişiklikler hem de yeni özellikler sunuluyor. Her ne kadar pazar payı olarak Apple Mail, Gmail ve Outlook karşısında ciddi bir düşüş yaşamaya devam ediyor olsa da Mozilla’nın bu konudaki çalışmaları devam ediyor.

Yeni Thunderbird 60 sürümü yayınlandı!

Açık kaynaklı ücretsiz mail istemcisinin yenilikleri arasında ilk olarak Photon ismi verilen yeni arayüz kendini belli ediyor. Sekmeler, başlık görüntüleri ve koyu tema gibi farklı tasarım detayları, 60 sürümünün kapsadığı değişimlerden oluyor. Daha çok Firefox tarayıcısına getirilen iyileştirmelerin yansıtıldığı dikkat çekerken, sekme bölümleri artık kare biçiminde görünüyor ve üzerinde çeşitli özelleştirmeler yapılabiliyor.

Bunların dışında performans ve kullanım kolaylığı tarafında da geliştirmeler yapılmış. Maillere eklenecek olan dosyalar için iyi bir sürükle bırak sistemi geliştiren Mozilla, çeşitli kısayollar da kullanıma sunmuş durumda. Diğer yandan Thunderbird’ün dahili sunduğu takvim uygulamasında da çeşitli iyileştirmeler mevcut. Etkinlikler ile ilgili bildirimler ve takip konusunda önemli değişiklikler yapılıyor.

Thunderbird 60 logo

En büyük farklılık ise artık Thunderbird logosunun da çok uzun bir aradan sonra yenilenmesi oldu. Daha modern ve günümüzün tasarım standartlarına uygun olarak geliştirilen yeni logo da Thunderbird 60 sürümü ile birlikte kullanıma sunuluyor. Eğer siz de 52 ve üzeri bir sürüm kullanıyorsanız, doğrudan güncelleme yapabilirsiniz. Eğer 52 sürümünden daha eski bir sürümdeyseniz, yeniden indirmeniz gerekecektir. Zira değişikliklerden ötürü daha eski sürümler ile birlikte doğrudan güncelleme yapılamıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here