Motorola, Samsung’u Hırsızlık Yapmakla Suçladı!

Motorola, resmi Twitter hesabından kendi özelliklerinin Samsung tarafından çalındığını dile getirdi. İşte Motorola'nın hırsızlık iddiası!

galaxy note 7

Samsung’un yeni phablet modeli Galaxy Note 7 özellikleri ile ilgili Motorola’dan çalıntı iddiası ortaya konuldu. Motorola’nın USA Twitter hesabından atılan tweet, Always On Display özelliğinin kendilerinden çalındığını ileri sürüyor.

Motorola: Always On özelliği bizden çalındı!

Bilindiği gibi Galaxy Note 7 özellikleri arasında, Always On ekran özelliği bulunuyor. Yani ekran kilitli iken bile saat e bildirimler, Galaxy Note 7 ekranında görünebiliyor. Motorola’nın iddiası ise bu özelliğin, kendi Moto X modellerinden çalındığı yönünde.

galaxy note 7 always on

2013 yılında piyasaya çıkan ilk nesil Moto X modelinde, Active Display ismi ile aynı özelliğin bulunduğu biliniyor. Motorola’nın resmi USA Twitter hesabından da, bu duruma ilişkin açıklama yapıldı.

Atılan tweet ile Motorola, “galaxy modellerinin, rakiplerinden özellik çalması sorun olmuyor” şeklinde bir açıklama bulunuyor.

moto x 2013

Şu an için Samsung, Motorola tarafından yöneltilen bu “çalıntı” suçlamasına herhangi bir yanıt vermiş değil. Lakin, daha önce de Always On Display özelliği, Nokia N8 modelinde de yer almıştı.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.