Wireless

Gelecek aslında çoktan geldi. Onu görebilmek için nereye bakılması gerektiğini bilmek yeterli. Mobil teknoloji de geleceğin bize sunduğu nimetler arasıda yer alıyor dimek yanlış olmaz. Günümüzde telefonların ne kadar gelişmiş halde olduğunu düşünecek olursak bu teknolojinin daha ne kadar ileriye gidebileceğini kestirmek de oldukça güç.

Müjdeli haber ise, yepyeni bir teknoloji ile bu gelişimin gerçekleşmeye devam ettiğini görecek olmamız. Geçtiğimiz günlerde Şanghay’da görülen 128 minyatür anten de bunun kanıtı. Şanghay’da görülen bu antenler wireless yani kablosuz bağlantı teknolojisinin öncüsü olarak sayılabilir.

mobil-teknoloji-wireless-ile-inanilmaz-isler-basaracak-1

Mobil teknoloji wireless ile gelişiyor!

Mobil teknoloji geçmişten bu yana epey yol kat etti ve inanılmaz işler başardı. Birkaç yıl öncesinde kullandığımız teknolojiler şimdi bize çok çok eski gelmeye başladı. Ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başlanan 4G dünyanın birçok ülkesinde kullanılıyor ve telekom servisleri şimdiden 5G teknolojisi için çalışmalara başladı bile.

5G teknolojisi kapsamında mobil teknolojinin çok daha ileri gideceğini göreceğiz. Hız ve kalite açısından büyük fark yaratacak olan bu teknolojide wireless da büyük bir yer edinecek. Günümüzde de birçok arama ve mesajın wireless bağlantısı üzerinden yapıldığını görmek mümkün. Mobil veri birçok kullanıcı için yetersiz kalıyor ve çare de wireless’da aranıyor. 5G teknolojisi ise buna çözüm getirecek gibi görünüyor.

mobil teknoloji

5G teknolojisinin getirdikleri sadece bu kadar da değil!

Wireless teknolojisi ile büyük fark yaratacak olan 5G teknolojisi hızı ile de dikkat çekecek. Elbette teknolojinin süper hızlı olması şarj konusunda kullanıcıları endişelendirebilir ancak tam da bu noktada kullanıcılara müthiş bir haber var. 5G teknolojisi şarj yiyip bitiren bir teknoloji olmayacak. Ayrıca bu teknoloji tamamen yazılım tarafından kontrol edilecek.

Gün geçtikçe teknolojinin ilerlemesi ve bu konuda atılan adımların sıklaşması elbette inanılması güç olayların gerçekleşmesini de sağlıyor. 5G teknolojisi ve wireless ile birlikte gelecek olan gelişmiş mobil teknoloji ve daha fazlası için de atılan adımlar şimdiden sıklaşmış durumda. Bakalım gelecek bizlere neler gösterecek?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here