Tank Robot

İnsansız Hava Aracı-İHA- kullanımı, özellikle askeri alanda çok ciddi gelişim gösterdi ve göstermeye de devam ediyor. Bununla paralel olarak gelişen teknolojinin nimetleri, karada da kendini gösteriyor. Sık sık robot haberleri ile gündeme gelen askeri teknoloji alanının bu defa yeni gözdesi, The Dogo isimli mini tank robot olmuş durumda. Son gelen bir bilgiyle de mini tank robot The Dogo’nun, atış sistemi kazandığı gösterildi.

9mm tabancaya sahip tank robot: The Dogo!

Tank Robot

Uzaktan kumanda ile kontrol edilen ve General Robotics tarafından geliştirilen The Dogo isimli tank robot, 11.8kg ağırlığında ve saatte 4km hızla gidebilen bir mini tank robot olarak tanımlanıyor. İki saatlik saha görevi sürdürebilen The Dogo, bundan böyle 9mm tabanca taşıyacak ve lazer hedefleme sistemi kullanacak.

Tank Robot

Özellikle dar alanda yaşanan çalışmalarda ve müdahale anlarında büyük avantaj sağlayacak olan The Dogo, şimdilik General Robotics tarafından geliştirilmeye devam ediliyor. Yeni eklenene bu atış mekanizması ile de The Dogo, güvenlik güçleri için çok büyük bir avantaj sağlayacak gibi görünüyor.

Son olarak General Robotics tarafından mini tank robot The Dogo ile ilgili hazırlanan bir videoda yayınlandı. Yayınlanan The Dogo videosunu, aşağıdaki bağlantıyla görüntüleyebilirsiniz.

 

>> General Robotics tarafından geliştirilen mini tank robot The Dogo hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here