Ming-Chi Kuo: Apple, iPhone 8 Ön Kamerası ile Devrim Yaratacak!

Başarılı Apple sızıntıları ile nam salmış Ming-Chi Kuo isminden, iPhone 8 ön kamerası ve diğer özellikleri ile ilgili önemli açıklamalar geldi!

iPhone 8

Apple’ın yeni iPhone modelleri; iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 özellikleri ile ilgili çarpıcı bilgiler gündeme gedli. Söz konusu bilgilerin kaynağı ise, Apple ürünleri konusunda tutarlı sızıntıları ile bilinen KGI Securities analistlerinden Ming-Chi Kuo!

iPhone 8 ön kamerası ile devrim yaratacak!

Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamaların en dikkat çekici noktası, iPhone 8 özellikeleri arasından bilhassa ön kameranın ciddi anlamda öne çıkacağı oldu. Yapılan açıklamalara göre iPhone 8’in ön kamera sensörü 3D selfie ve yüz tanıma teknolojisi barındıracak. Sensörün Sony ve Sharp ikilisinden çıkacağı aktarılan bilgiler de 1.4MP IR alıcının da bulunacağı aktarılıyor.

iPhone 8 yüz tanıma özelliği, ikizleri bile birbirinden ayırt edebilecek!

Bunlarla birlikte, yüz tanıma teknolojisinin de iPhone 8 özellikleri arasında önemli bir yer tutacağı dile getiriliyor. Hatırlatmak gerekirse Apple’ın daha önce satın aldığı yüz tanıma teknolojisi üzerine çalışmalar yapan şirket, 3D ile birlikte ikizleri dahi birbirinden ayırt edebilme yeteneği ile öne çıkıyordu.

Tüm bunların dışında, iPhone 8 parmak izi okuyucusunun, OLED ekran ile birlikte kullanılabileceği düşünülüyor. Bunun sonucu olarak da home tuşunun kaldırılması gündemde olacaktır.

iPhone 8 özellikleri nası olacak?

iphone 7s, iphone 7s plus, iphone 8

Bunların dışında KGI analistlerinden Ming-Chi Kuo, iPhone 8 özellikleri ve iPhone 8 fiyatı ile ilgili de detaylara değindi. Buna göre iPhone 8 teknik özellikleri; 5.8-inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlüğünde OLED ekran, Apple A11 işlemci, 3GB RAM ve 64GB ve 256GB dahili depolama alanı seçenekleri olarak sıralanıyor. iPhone 8 fiyatı olarak da bin dolar seviyesi tahmin ediliyor.

iPhone 7s ve iPhone 7s Plus özellikleri de gündemde!

iPhone 8 ile birlikte duyurulması beklenen iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modelleri ile ilgili de bilgilerin yer aldığı açıklamalara göre iPhone 7s 2GB RAM ve iPhone 7s Plus 3GB RAM taşıyor olacak. Bu iki modelin LCD ekran teknolojisini kullanmaya devam edeceği söylenirken, Apple A11 işlemci modeli üç iPhone’un da ortak özelliklerinden olacak.

iPhone 8 satışları rekor seviyelere çıkabilir!

Son olarak belirtmek gerekirse iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 satışları ile ilgili de dikkat çeken bilgiler ortaya çıktı. Buna göre Apple, 2017’nin sonuna kadar yaklaşık olarak 100 milyon adet iPhone satmayı planlayacak.

Toplamda ise yüzde 6’lık bir artış ile 230 milyon adet barajını geride bırakan iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 satışının gerçekleştirilmesi düşünülüyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here