Microsoft özellikle arkasında olduğu C# yazılım dili için öne çıkarttığı ve birçok profesyonel alanda kullanılan Visual Studio ürününü, yalnızca Windows tarafında kullanılabilir durumda tutuyordu.  Ancak Microsoft, Build 2015 etkinliği kapsamında Visual Studio Code isimli yeni kod editörünü Windows, Linux ve Mac OS için resmi olarak duyurdu.

Microsoft Visual Studio Code, Çapraz Platformlu Olarak Tanıtıldı! - habertekno.com - teknoloji haberleri - habertekno (4)

Yalnızca C# yazılım dili değil başta Java, C++, CSS, HTML gibi yazılım ve Script dilleri olmak üzere Visual Studio Code, çok geniş bir dil desteğine sahip kod editörü olma özelliği ile dikkat çekiyor. Ancak yetenek noktasında ise Visual Studio gibi geniş detaylara sahip değil. Zira gerek Linux gerekse de Mac OX tarafında, işletim sisteminin çok yönlü kullanımına sahip olamıyor.

Microsoft Visual Studio Code, Çapraz Platformlu Olarak Tanıtıldı! - habertekno.com - teknoloji haberleri - habertekno (1)

Tüm geliştiriciler için ücretsiz olarak kullanıma sunacağını da açıklayan Microsoft, Build 2015 etkinliği sonrasında geliştiriciler tarafından kullanılabilir olarak indirime açılacağını da duyurdu.

Microsoft Visual Studio Code, Çapraz Platformlu Olarak Tanıtıldı! - habertekno.com - teknoloji haberleri - habertekno (3)

Microsoft Visual Studio Code, Çapraz Platformlu Olarak Tanıtıldı! - habertekno.com - teknoloji haberleri - habertekno (2)

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here