Microsoft Visual Studio Code, Çapraz Platformlu Olarak Tanıtıldı!

Microsoft özellikle arkasında olduğu C# yazılım dili için öne çıkarttığı ve birçok profesyonel alanda kullanılan Visual Studio ürününü, yalnızca Windows tarafında kullanılabilir durumda tutuyordu.  Ancak Microsoft, Build 2015 etkinliği kapsamında Visual Studio Code isimli yeni kod editörünü Windows, Linux ve Mac OS için resmi olarak duyurdu.

Microsoft Visual Studio Code, Çapraz Platformlu Olarak Tanıtıldı! - habertekno.com - teknoloji haberleri - habertekno (4)

Yalnızca C# yazılım dili değil başta Java, C++, CSS, HTML gibi yazılım ve Script dilleri olmak üzere Visual Studio Code, çok geniş bir dil desteğine sahip kod editörü olma özelliği ile dikkat çekiyor. Ancak yetenek noktasında ise Visual Studio gibi geniş detaylara sahip değil. Zira gerek Linux gerekse de Mac OX tarafında, işletim sisteminin çok yönlü kullanımına sahip olamıyor.

Microsoft Visual Studio Code, Çapraz Platformlu Olarak Tanıtıldı! - habertekno.com - teknoloji haberleri - habertekno (1)

Tüm geliştiriciler için ücretsiz olarak kullanıma sunacağını da açıklayan Microsoft, Build 2015 etkinliği sonrasında geliştiriciler tarafından kullanılabilir olarak indirime açılacağını da duyurdu.

Microsoft Visual Studio Code, Çapraz Platformlu Olarak Tanıtıldı! - habertekno.com - teknoloji haberleri - habertekno (3)

Microsoft Visual Studio Code, Çapraz Platformlu Olarak Tanıtıldı! - habertekno.com - teknoloji haberleri - habertekno (2)

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.