Microsoft’tan Renk Körlüğüne Yönelik Color Binoculars iOS Uygulaması!

Yazılım devi Microsoft, Color Binoculars isimli uygulaması ile renk körlüğüne yardımcı olmayı amaçlıyor. İşte Color Binoculars uygulamasının detayları!

Color Binoculars

Yazılım devi Microsoft, renk körlüğü için hazırladığı yeni Color Binoculars iOS uygulamasını yayınladı.

Yeni Color Binoculars iOS uygulaması!

Renk körü olan kullanıcılar için Microsoft tarafından hazırlanan ve ücretsiz olarak App Store üzerinde yayınlanan Color Binoculars iOS uygulaması, kamera ile birlikte çalışıyor.

Color Binoculars

Kısaca açıklamak gerekirse Color Binoculars uygulaması, kamera ile anlık olarak görüntüleri, renk körlüğü için düzenleyerek kullanıcıya gösteriyor. Böylece renk körü olan iOS kullanıcısı, görmek istediği yeri daha Color Binoculars ile görüntüleyebiliyor.

Belirtildiği gibi iOS platformunda ve ücretsiz olarak yayınlanan Microsoft’un yeni mobil uygulaması Color Binoculars, an itibariyle indirilebilir durumda. Ayrıca eklemek gerekirse söz konusu Color Binoculars uygulaması, Microsoft bünyesindeki iki renk körü yazılım mühendisi tarafından geliştirilmiş.

Color Binoculars iOS uygulamasını indirmek için: https://itunes.apple.com/us/app/color-binoculars/id1076721983?mt=8

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.