Microsoft Surface Pro 4 Bu Yaz Satışa Sunulabilir

Microsoft’ un ilk Surface isimli tablet modeli ile sektöre farklı bir tablet şekliyle girmesi merak uyandırmış ve ilk acemiliğinin ardından üçüncü nesil olan Surface Pro 3, birçok kesim tarafından büyük beğeni kazanmıştı. Bilindiği gibi Surface, farklı bir tablet yapısına sahip. Öyle ki entegre bir standı ve harici klavyesiyle doğrudan Windows deneyimini yaşatabilmeyi başaran bir ürün olarak konumlandırılıyor.

Microsoft Surface Pro 4 Bu Yaz Satışa Sunulabilir - haber tekno - habertekno.com - teknoloji haberleri 2015

Surface tabletlerin dördüncü nesli için de söylentiler dolaşmaya başladı. Bu söylentilerin buluştuğu nokta ise satışa çıkacağı zaman doğrultusunda yoğunlaşıyor. Zira Windows 10 çıkış tarihinin de yaz aylarında olması bu ihtimallerin dayandırıldığı esas noktalardan. Bilindiği üzere Windows 10, tüm platformları tek bir işletim sistemiyle birleştirecek ve bu doğrultuda gelişim göstereceği öne sürülen bir işletim sistemi. Durumun böyle olması da Microsoft firmasının her ne kadar ülkemizde etkin olmasa da dünya genelinde en güçlü olduğu mobil alan Surface kanadı olmasıyla, Surface Pro ayrı br önem arz ediyor. Bu bağlamda Microsoft un Surface için Windows 10 ile birlikte dikkatleri üzerine çekecek yeniliklerle beraber piyasa sürmesi kuvvetle muhtemel olarak değerlendirilebilir.

Microsoft Surface Pro 4 modelinin teknik özellikleri hakkında ise henüz dikkate değer bilgiler bulunmamakta. Ancak Apple ın fansız modeli MacBook ile yarış halinde olacağı düşünüldüğünde, Surface Pro 4 ün arka planda yoğun çalışmalarla geliştirildiğini söylemek çokta yanlış olmayacaktır.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.