Microsoft Surface Pro 4 Bu Yaz Satışa Sunulabilir

microsoft surface pro 4

Microsoft’ un ilk Surface isimli tablet modeli ile sektöre farklı bir tablet şekliyle girmesi merak uyandırmış ve ilk acemiliğinin ardından üçüncü nesil olan Surface Pro 3, birçok kesim tarafından büyük beğeni kazanmıştı. Bilindiği gibi Surface, farklı bir tablet yapısına sahip. Öyle ki entegre bir standı ve harici klavyesiyle doğrudan Windows deneyimini yaşatabilmeyi başaran bir ürün olarak konumlandırılıyor.

Yeni tablet Surface Pro 4 için hazırlıklar sona eriyor!

Surface tabletlerin dördüncü nesli için de söylentiler dolaşmaya başladı. Bu söylentilerin buluştuğu nokta ise satışa çıkacağı zaman doğrultusunda yoğunlaşıyor. Zira Windows 10 çıkış tarihinin de yaz aylarında olması bu ihtimallerin dayandırıldığı esas noktalardan. Bilindiği üzere Windows 10, tüm platformları tek bir işletim sistemiyle birleştirecek ve bu doğrultuda gelişim göstereceği öne sürülen bir işletim sistemi.

Durumun böyle olması da Microsoft firmasının her ne kadar ülkemizde etkin olmasa da dünya genelinde en güçlü olduğu mobil alan Surface kanadı olmasıyla, Surface Pro ayrı br önem arz ediyor. Bu bağlamda Microsoft un Surface için Windows 10 ile birlikte dikkatleri üzerine çekecek yeniliklerle beraber piyasa sürmesi kuvvetle muhtemel olarak değerlendirilebilir.

Microsoft Surface Pro 4 modelinin teknik özellikleri hakkında ise henüz dikkate değer bilgiler bulunmamakta. Ancak Apple ın fansız modeli MacBook ile yarış halinde olacağı düşünüldüğünde, Surface Pro 4 ün arka planda yoğun çalışmalarla geliştirildiğini söylemek çokta yanlış olmayacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here