Microsoft Office Mobil 100 Milyon Barajını Aştı!

Haziran 2013 tarihinde Office 365 kapsamında ilk kez iPhone ile mobil platformla tanışan Microsoft Office, kısa süre sonra iPad ve sonrasında da Android tarafında kademeli olarak yer almıştı. Microsoft tarafından yapılan son açıklamada Office, geçen bir yıllık süre zarfında iOS ve Android platformlarında toplam indirme sayısı 100 milyon barajını geride bıraktı.

Microsoft Office Uygulamaları 100 Milyon Barajını Aştı! - habertekno.com - teknoloji haberleri

Kullanıcıların çapraz platform kullanımlarına verdiği önemi son yıllarda gözden kaçırmayan Microsoft, ofis yazılımları arasında neredeyse zirvedeki tek isim olan Office ürünlerini mobilde ücretsiz olarak sunma kararını almıştı. Office ürünleri mobil tarafta her ne kadar ücretsiz olarak sunulsa da Microsoft, kullanıcıların çapraz platform avantajından yararlanma isteklerini karşılayan ve her yerden belgelere erişim imkanı sunun Office Cloud servisi için 12,4 milyon aktif üyeliğe sahip.

Devam ettirdiği bu strateji ile Microsoft, hem iOS hem de Android tarafında ki en iyi 100 uygulama listesinde adını göstermeyi sürdürecek gibi görünüyor. Zira çıkış yaptığı ilk günden bu yana en iyi 100 uygulama listesinde yer almaya devam ediyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.