Microsoft Office, Excel ve PowerPoint Mac App Store Üzerinde Yayınlandı!

Microsoft Office Mac uygulamalarına, artık doğrudan Mac App Store üzerinden indirmek mümkün olacak.

Microsoft Office Mac App Store

Ofis uygulamaları denildiği zaman ilk akla gelen isim olan Microsoft Office oluyor. Her ne kadar Apple’ın kendi yazılımları olsa da macOS tarafında da en popüler ofis uygulamaları, Microsoft’un Office, Excel ve PowerPoint olarak sınırlanıyor.

Microsoft Office macOS App Store’da!

Office 365 kapsamında şimdiye kadar Apple kullanıcıları, Microsoft Office uygulamaları için harici indirme yapıyorlardı. Kısa bir süre önce ise tüm uygulamalar, doğrudan doğruya macOS App Store üzerinde yayınlandı ve ücretsiz olarak indirime sunuldu.

Office 365 Mac App Store

Ücretsiz uygulamalar olarak görünse de hali hazırda aboneliği olan kullanıcılar giriş yapacak ve yeni üye olmak isteyenler ise uygulamalar üzerinden aboneliklerini başlatabilecekler. Bu yayın sonrasında Apple tarafından da resmi bir açıklama yapıldı.

Apple’ın MS Office için Pages, MS Excel için Numbers, PowerPoint için Keynote ve Outlook için Mail hizmetleri sunuluyor olsa da gerek kurumsal ihtiyaçlar gerekse de Windows tarafından kalan alışkanlıklar doğrultusunda halen daha birçok macOS kullanıcısı, Microsoft’un Office yazılımını tercih ediyor. Bundan böyle de indirme işlemleri, doğrudan App Store üzerinden sağlanacağı için çok daha kullanıcı dostu bir süreç ile karşı karşıya kalmak mümkün olacak.

Şimdiye kadar firmanın macOS tarafındaki App Store için somut bir adımı bulunmuyordu. Bu hamle ile birlikte de daha önce Apple Store’larda kutulu olarak satılan uygulamalar dışında, dijital olarak da bir adım atılmış oldu. Anlaşılan o ki artan MacBook ve iMac kullanıcılarının beklentileri doğrultusunda böyle bir adım atılması uygun görülmüş. Bundan sonrasında da farklı MS yazılımlarının, resmi Apple masasında yerini alması da beklentiler arasında yer alıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here