Microsoft, LinkedIn’i Satın Aldı!

LinkedIn

Microsoft tarafından yapılan satın almaları, büyük boyutlarda yapılmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce doğrudan Microsoft blog sayfasında yapılan bir açıklamaya göre Microsoft, piyasa değerinin çok üzerinde bir ödeme ile profeyonel sosyal ağ olan LinkedIn’i satın alıyor.

LinkedIn, Microsoft çatısı altına geçiyor!

LinkedIn

Yapılan açıklamaya göre Microsoft, tam 26,2 milyar Dolar ödeme ile popüler profesyonel sosyal ağ sitesi LinkedIn’i bünyesine katmaya hazırlanıyor. Açıklanan bu 26,2 milyar Dolar ödeme ise, dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Zira, piyasa değerine bakılacak olursa LinkedIn, toplam hisseleri le 17 milyar Dolar değerine sahip. Microsoft’un 26,2 milyar Dolar ödemesi ise, LinkedIn’in hisse başına 196 Dolar ödeyecek olması anlamına geliyor.

Şu an için kesin bir satın alma gerçekleşmiş olmasa da, Microsoft tarafından yapılmış olan bu açıklama, satın alma işleminin kısa süre içerisinde tamamlanacağına işaret ediyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.