Microsoft Katlanabilir Tablet

Microsoft, her ne kadar akıllı telefon sektöründe beklediği başarıyı elde edememiş olsa da taşınabilir bilgisayar ve tablet tarafındaki çalışmalarına devam ediyor. Kısa bir süre önce de Microsoft katlanabilir tablet modeli ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı. Buna göre Microsoft, ilk olarak 2009 yılında ortaya çıkan ve daha sonrasında iptal edilen Microsoft Courier projesine benzer bir çalışma gerçekleştiriyor.

Anlaşılan o ki Microsoft, o dönemlerde gerçekleştiremediği Microsoft Courier projesini, şimdiki mobil teknoloji ile birlikte hataya geçirmeyi planlıyor.

Microsoft katlanabilir tablet modeli ile ilgili detaylar!

Microsoft Katlanabilir Tablet

Ortaya çıkan patent görsellerinde, cihazın temel olarak iki büyük ekrandan meydana geldiği ve bu ekranların arasındaki menteşe sisteminin esnek yapısı ile tıpkı bir defter gibi kullanılabildiği ortaya çıkıyor. Bununla beraber dijital bir kalem ile desteklenen bu cihaz, daha önce de belirtildiği gibi Microsoft Courier projesi ile büyük bir benzerlik sunacak.

Microsoft Katlanabilir Tablet

Microsoft tarafında “Andromeda” ismi ile geliştirildiği iddia edilen bu katlanabilir tablet modelinin, büyük ihtimalle 2018 yılında ortaya çıkacağı söyleniyor. Zira daha önce Microsoft, 2018 yılı için önemli bir ürün duyuracağı yönünde sinyaller vermişti. O dönem hangi ürün olduğu konusunda çeşitli söylentiler olsa da yeni gelen bu bilgiler sonrasında, söz konusu cihazın Microsoft’u katlanabilir tablet modeli olabileceği düşünüyor.

Elbette ki şu an için elde edilen bilgiler çok kısıtlı. Örneğin bu cihazın sadece iki ekranlı bir tabletten mi ibaret olacağı yoksa başta menteşe bölümü olmak üzere birçok açıdan tam bir katlanabilir konseptine sahip tablet mi olacağı gibi konular, cevapsız kalmaya devam ediyor. Yeni gelen bilgileri Haber Tekno olarak aktarmaya devam ediyor olacağız.

2009 yılında sızdırılan Microsoft Courier projesinin detaylarını ortaya çıkartan sızıntı video:

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here