Microsoft Katlanabilir Surface Tablet Patenti Aldı!

Microsoft'un katlanabilir formlu Surface tablet patenti ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Microsoft katlanabilir tableti gerçeğe dönüştürmek istiyor!

Microsoft Katlanabilir Surface Tablet

Microsoft’un katlanabilir tablet patenti ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Buna göre Microsoft, iki farklı ekran ile özel bir Surface tablet modeli üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor.

Microsoft’un katlanabilir Surface tablet patenti ortaya çıktı!

Microsoft Katlanabilir Surface TabletWIPO’nun internet sayfasında yer alan patent görselleri, OLED ekranlı bir tablet modelini gösteriyor. İki farklı OLED ekranı bir araya getiren ve katlanabilir bir sistem sunmayı amaçlayan özel manşet sistemi, mıknatıs detayları ile donatılmış.

Microsoft Katlanabilir Surface TabletAçıklanan bilgilerden yapılan çıkarımlara göre bu katlanabilir formlu tablet modeli, dört farklı kullanım şekli vaat ediyor. Bu kullanım şekilleri; klasik tablet model, dizüstü bilgisayar modu, katlanmış mod ve çadır haline getirilmiş mod olarak sıralanıyor. Ayrıca söz konusu bu modelin telefon özelliği de bulunuyor.

Microsoft Katlanabilir Surface TabletQwerty klavye desteği ile birlikte dizüstü bilgisayar haline de getirilebilen bir tableti sergileyen bu tablet patenti, Microsoft’un gelecekteki Surface tablet modellerinin ilk prototipi olma niteliği taşıyor olabilir.

Microsoft Katlanabilir Surface Tablet

Hatırlatmak gerekirse daha önce de Microsoft Courier projesinin yeniden Microsoft’un gündemine geldiği konusunda detaylar ortaya çıkmıştı. Daha sonrasında gelen bu patent detayları da bu iddiaları desteklemiş oldu. Öyle görünüyor ki gelecekteki Microsoft haberleri, katlanabilir formlu mobil cihazları kapsamaya başlayacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here