Microsoft Edge Tarayıcı iOS için Yayınlandı!

Microsoft Edge tarayıcısı, kısa bir süre önce iOS platformu için de resmi olarak yayınlanmış oldu. İşte yeni iOS için Edge tarayıcının detayları!

Microsoft Edge iOS

iOS için Microsoft Edge tarayıcısı, bir süre önce resmi olarak Apple App Store üzerinde yayınlandı ve Android tarafından sonra iki önemli mobil işletim sisteminde yer almaya başlamış oldu.

iOS için Microsoft Edge yayınlandı!

Microsoft’un mobil tarafta işletim sistemi olarak varlık gösterememesinden sonra, çalışmalar mobil uygulama tarafına geçiş göstermişti. Bu süreçte Microsoft’un yeni web tarayıcısı Microsoft Edge, kısa bir süre önce Android’den sonra iOS tarafında da resmi olarak yayınlandı.

Microsoft Edge iOS

Safari karşısında rekabete girişmiş olan Microsoft Edge, masaüstü Edge ile senkronizasyon gerçekleştirerek parola kaydı, arama geçmişi ve favorileri eşleyebiliyor.

QR kod tarama, ses ile arama ve gizli sekme gibi özellikler sunan Edge, en nihayetinde de iOS tarafında da kullanıcı edinme çalışmalarına başlamış oldu.

Son olarak belirtmek gerekirse şu an için Microsoft Edge, iPhone X ile uyumlu bir halde değil. Nitekim iPhone X’un ekranındaki çentik ile uyum sağlayan bir deneyim henüz Edge ile sağlanmıyor. İlerleyen günlerde bu konuda da yeni güncelleme ile destek sunulması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.