Microsoft Edge Android

Microsoft’un Windows Phone cihazlarına son vermesinden sonra, mevcut Android ve iOS mobil işletim sistemleri üzerindeki çalışmaları hız kazanmış oldu. Bu bağlamda geçtiğimiz hafta iOS için 10 bin kişilik bir kullanıcı kitlesi ile Microsoft Edge test sürecinin başlaması, Android ekosistemi ile devam ediyor.

Kısa bir süre önce Google Play Store kapsamında yayınlanan Microsoft Edge Android uygulaması, ilk etapta test süreci ile yoluna devam edecek.

Microsoft Edge Android uygulaması, Google Play Store’da yayınlandı!

Microsoft Edge Google Play Store

Global olarak Google Play Store kapsamında yayınlanan mobil Microsoft Edge tarayıcısı, başlıca olarak şu özelliklere sahip:

PC ile eş zamanlı sekme kullanımı

Veri senkronizasyonu

QR kod tarama

Ses ile arama

Özel sekme modu

Okuma modu

Microsoft’un söz konusu yeni Android tarayıcı uygulaması, daha önce de ifade edildiği gibi şu an test sürecinde yer alıyor. Dolayısıyla şu an için aktarılan bu özellikler, test sürecini takip eden günlerde yenileri ile çeşitlenebilir.

Son olarak belirtmek gerekirse Microsoft’un Edge tarayıcısını iOS platformundan sonra Android platformu için de test sürecinde sunması, mobil taraftaki Microsoft varlığının, daha çok mobil uygulamalar ve çevrimiçi servisler üzerinden devam ettirileceğini hatırlatmış oluyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here