Microsoft Edge Eklentileri, Windows Store’a Geliyor!

Microsoft Edge Eklentileri

Microsoft’un Windows 10 ile birlikte sunduğu en dikkat çeken yeniliklerden olan Edge tarayıcısı, ağır ağır da olsa gelişmeye devam ediyor. Son olarak ise Windows 10 yeni sürümü ile Microsoft Edge eklentileri, Windows Store üzerinden indirilip, kurulabilir hale getirildi.

Microsoft Edge eklentiler, Windows Store üzerinde!

Yeni yayınlanan Windows 10 versiyonu Build 14342 ile birlikte gelen yenilikler ve iyileştirmeler arasında en kozmik değişim, Microsoft Edge eklentileri üzerinde kendini gösterdi.

Microsoft Edge Eklentileri

Bilindiği gibi Microsoft Edge tarayıcısı için en çok yapılan eleştiri, eklenti problemi ile ilgiliydi. Uzun bir süre eklenti desteği sunmayan Microsoft Edge, sonrasında ise ayrıca kurulumlar ile Edge eklentileri kullanımına sınırlı da olsa başladı.

Şimdi ise Microsoft, Edge eklentileri için büyük bir adım atarak, eklentilerin Windows Store üzerinden indirilebilir olmasını sağladı.

Microsoft Edge eklentileri!

Windows 10 Build 14342 ile birlikte gelen bu Microsoft Edge eklentileri, ne yazık ki hala sınırlı sayıda. Açıklanan bilgilere göre şu an Windows Store üzerindeki Edge eklentileri; AdBlock, AdBlock Plus, Pin It Button, Mouse Gestures, Reddit Enhancement Suite, Microsoft Translator ve OneNote Web Clipper ile sınırlı kalmaya devam ediyor.

Microsoft Edge eklentileri için atılan bu adım, öyle görünüyor ki Microsoft’un eklenti desteğinin kullanıcılar için önemli olduğunun bilincini gösteriyor. İlerleyen dönemlerde Microsoft Edge eklentilerinin, artış göstermesi bekleniyor.

 

>> Microsoft Edge eklentileri ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here