MediaTek Pump Express 3.0 Hızlı Şarj Teknolojisi Duyuruldu!

Pump Express 3.0

Mobil teknolojinin, özellikle de akıllı telefonların şu an en büyük dezavantajları arasında şarj ömrü yer alıyor. Şu an için hem Android hem de iOS tarafında akıllı telefonların batarya teknolojisi konusunda bir atılım gerçekleştirilmedi. Lakin, batarya ömrünü uzatmakta zorluk çeken firmalar, şarj olma süreleri konusunda geliştirmeler yapmanın peşindeler. Bu durumun son örneği de MediaTek tarafından geldi. Kısa bir süre önce MediaTek Pump Express 3.0 hızlı şarj sistemi duyuruldu.

Ayrıca Bakınız

İşte Zenfone 3 Özellikleri!

Yeni MediaTek Pump Express 3.0 hızlı şarj teknolojisi!

MediaTek Pump Express 3.0

Qualcomm’un Quick Charge 3.0 teknolojisine bir nevi rakip olarak MediaTek Pump Express 3.0 hızlı şarj teknolojisi duyuruldu. Açıklanan bilgilere göre MediaTek Pump Express 3.0 kapsamında, 20 dakikalık bir sürede %0-70 barajını aşmak mümkün hale getirilmiş.

MediaTek yonga barındıran mobil cihazlarda kullanılmak üzere hazırlanan Pump Express 3.0 hızlı şarj teknolojisi, önümüzdeki yıllarda aktif kullanımı ile kullanıcıların şarj sıkıntısına derman olmaya başlayacak.

 

>> MediaTek Pump Express 3.0 hızlı şarj teknolojisi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.