fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

MediaTek Pump Express 3.0 Hızlı Şarj Teknolojisi Duyuruldu!

Pump Express 3.0

Mobil Teknoloji

MediaTek Pump Express 3.0 Hızlı Şarj Teknolojisi Duyuruldu!

Qualcomm’un hızlı şarj atılımından sonra MediaTek Pump Express 3.0 hızlı şarj teknolojisini duyurdu. İşte MediaTek Pump Express 3.0 ile ilgili detaylar!

Mobil teknolojinin, özellikle de akıllı telefonların şu an en büyük dezavantajları arasında şarj ömrü yer alıyor. Şu an için hem Android hem de iOS tarafında akıllı telefonların batarya teknolojisi konusunda bir atılım gerçekleştirilmedi. Lakin, batarya ömrünü uzatmakta zorluk çeken firmalar, şarj olma süreleri konusunda geliştirmeler yapmanın peşindeler. Bu durumun son örneği de MediaTek tarafından geldi. Kısa bir süre önce MediaTek Pump Express 3.0 hızlı şarj sistemi duyuruldu.

Yeni MediaTek Pump Express 3.0 hızlı şarj teknolojisi!

MediaTek Pump Express 3.0

Qualcomm’un Quick Charge 3.0 teknolojisine bir nevi rakip olarak MediaTek Pump Express 3.0 hızlı şarj teknolojisi duyuruldu. Açıklanan bilgilere göre MediaTek Pump Express 3.0 kapsamında, 20 dakikalık bir sürede %0-70 barajını aşmak mümkün hale getirilmiş.

MediaTek yonga barındıran mobil cihazlarda kullanılmak üzere hazırlanan Pump Express 3.0 hızlı şarj teknolojisi, önümüzdeki yıllarda aktif kullanımı ile kullanıcıların şarj sıkıntısına derman olmaya başlayacak.

 

>> MediaTek Pump Express 3.0 hızlı şarj teknolojisi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji

Üste çık