Maze Alpha Özellikleri!

Kısa bir süre önce çerçevesiz ekranı ile dikkat çeken Maze Alpha akıllı telefon modeli duyuruldu. İşte yeni Maze Alpha özellikleri!

Maze Alpha

Çinli Maze markasının yeni akıllı telefon modeli Maze Alpha, kısa bir süre önce resmiyet kazanmış oldu. Maze Alpha özellikleri ile bir yana, bilhassa da çerçevesiz ekran konseptine uygunluğu ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmış oldu.

Maze Alpha teknik özellikleri!

Maze Mobile tarafından resmiyet kazandırılan yeni Maze Alpha modelinin, ne yazık ki şu an için teknik özellik listesi detaylı olarak açıklığa kavuşturulmadı. Aktarılan bilgiler doğrultusunda ise Maze Alpha özellikleri, şu şekilde sıralanıyor:

  • 6-inç büyüklüğünde çerçevesize yakın ekran
  • Gorilla Glass 4
  • Çift arka kamera
  • Android Nougat işletim sistemi

Maze AlphaAçıklığa kavuşan bilgiler arasında, yeni Alpha modelinin şu an için sadece Çin’e özgü bir model olacağı yer alıyor.

İlerleyen dönemlerde global pazarda yer alıp almayacağı ise büyük merak konusu oldu. Zira Xiaomi markasının Mi Mix modeli ile tasarım anlamında büyük benzerlik sunan ve bu tasarım anlayışının dünya genelindeki kullanıcılar tarafından beğeni kazanması, global pazarda da yer etmesi isteğini ortaya çıkartıyor. Son olarak belirtmek gerekirse Maze Alpha çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili bilgiler de henüz netlik kazanmadı.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.