Mate 20 Pro Ekrandan Parmak İzi Okuma Özelliği ile Geliyor!

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro özellikleri arasında ekrandan parmak izi okuyucu özelliği olacak. Bu özellik ile Galaxy S10 modelinden daha önce bir hamle yapacak olan Çinli Huawei, önemli bir özelliği de geniş kitlelere ulaştırmak adına ciddi bir adım atmayı başarmış olacak. Zira şu an için geniş kitlelere ulaşan bir telefonda ekrandan parmak izi okuyucu özelliğini görmek mümkün değil.

Huawei ekrandan parmak izi okuma özelliğine geçiyor!

Bilindiği gibi şu an için çeşitli Çinli firmalar, ekran üzerinden parmak izi okuma özelliği ve yukarıdan açılan ön kamera gibi majör yenilikler sunmayı başarıyor. Ancak bu modeller çok geniş kitlelere ulaşmadığı için halen daha bu yeniliklerin standart olma yolunda ilerlediğini söylemek mümkün. Bu konuda en net adımın ilk olarak Samsung’un Galaxy S10 modeli ile birlikte atılması bekleniyor ve milyonlarca adet satış yapacak ilk ekrandan parmak izi okuyabilen modelin S10 olacağı söyleniliyordu. Yeni gelen bilgilere göre ise bu ilk olma unvanını, Çini Huawei alacak gibi görünüyor.

Mate 20 Pro Ekrandan Parmak İzi Okuma

Mate 20 Pro modeli ile ilgili yeni gelen bilgilere göre Qualcomm ile yapılan bir ortaklık kapsamında ekran üzerinden parmak izi özelliği kullanıma sunulmaya hazırlanıyor. Son günlerde sık sık sızıntı bilgiler ile gündeme gelen yeni Huawei Mate modeli de bu özelliği ile ciddi bir ilgi toplayabilir. Mate 20 modelinin S10 modelinden daha önce tanıtılması beklendiği için de Samsung’un bu konuda farklı bir yol izlemesi de gündeme gelebilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here