Mark Zuckerberg, Yapay Zeka Kontrollü Evini Tanıtmaya Hazırlanıyor!

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, yapay zeka kontrollü evinin yapıma başlıyor. İşte Mark Zuckerberg'ün yapay zeka kontrollü evinin detayları!

Mark Zuckerberg

Aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geride bırakan dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un kurucusu ve aktif CEO’su Mark Zuckerberg, daha önce belirttiği yapay zeka kontrollü evini tanıtmaya hazırlanıyor.

Mark Zuckerberg’in evi demo için hazırlanıyor!

Bilindiği gibi ilk olarak Mark Zuckerberg, Ocak 2016 tarihinde Iron Man-Demir Adam- film serisindeki Jarvis gibi bir sanal asistan istediğini belirtmişti. O günlerde söylentileri başlayan yapay zeka kontrollü ev projesi de, öyle görünüyor ki son aşamalarına ulaşmaya başlamış.

Mark Zuckerberg tarafından açıklanan bilgilere göre, üzerinde çalışmaların devam ettiği yapay zeka kontrollü ev projesi, Eylül 2016 kapsamında demo olarak sunulmaya hazır hale gelecek.

mark zuckerberg

Aslında hali hazırda Facebook’un, yapay zeka üzerine ciddi çalışmalar sürdürdüğü biliniyor. Mark Zuckerberg tarafından da dile getirilen yapay zeka kontrollü evin çalışmalarında, Facebook’un yapay zeka departmanında çalışan mühendislerde yer almış.

Öyle görünüyor ki Mark Zuckerberg ile Facebook, yapay zeka çalışmaları konusunda geleceğe dönük adımlar atmaya devam edecek. Önümüzdeki ay kapsamında Mark Zuckerberg’ün yapay zeka kontrollü evinin demosunun hazır olup olmayacağı da, şimdiden büyük merak konusu haline gelmiş durumda.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.