Mark Zuckerberg’den Başkanlık Seçimi Açıklaması!

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, başkanlık seçiminde Facebook'un Donald Trump haberleri için öncelik verdiği iddialarını yanıtladı!

mark-zuckerberg-den-baskanlik-secimi-aciklamasi

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, başkanlık seçimi serüveninde Facebook’un haber gösterme algoritmasının sorunu olduğu ve nitekim Donald Trump isminin öne çıktığı iddialarına yatır verdi.

Mark Zuckerberg’den başkanlık seçimi açıklaması!

Mark Zuckerberg

Kısaca özetlemek gerekirse Facebook için, Donald Trump’ın haberlerinin Facebook algoritması tarafından öle çıkarıldığı ve yanlış haberlerin de aynı şekilde kullanıcılara sunulduğu iddia edilmişti.

Bu iddialar karşısında sessiz kalmayan Mark Zuckerberg, söz konusu bu iddialara “saçmalık” olarak yorumladı.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg tarafından getirilen ve söz konusu iddiaların asılsız olduğu anlamına gelen açıklamalardan sonra, öyle görünüyor ki Facebook’un başkanlık seçimi sürecindeki etkisi konuşulmaya devam edecek.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.