Mac OS X 10.12 ile Siri Gelebilir!

mac os x 10.12 ile siri

Apple’ın popüler masaüstü işletim sistemi OS X, yeni versiyonu ile kullanıcıların beğenisine sunulmaya hazırlanıyor. OS X 10.12 sürümü olarak gelmesi beklenen yeni Mac OS sürümünün yenilikleri arasında da, Mac için Siri iddiaları gelmeye başladı. Son gelen bilgilerde de OS X 10.12 sürümü üzerinde çalışan Siri görüntüsü sızdırıldı!

Ayrıca Bakınız

3 Farklı iPhone 7 Modeli Üretimi Başladı!

Mac için Siri geliyor!

mac os x 10.12 ile siri

Sızdırılan bilgilerde, OS X 10.12 ile çalışan bir Mac ekranında Siri ikonunun yer aldığı görülüyor. Hem dock hem de üst menü de Siri için ikonların tasarlandığı anlaşılıyor.

Dock için daha renkli bir Siri ikonu tasarlamış olan Apple, bildirim bölümünde ise daha sade bir Siri ikonu hazırlamayı tercih etmiş.

mac os x 10.12 ile siri

Aslında uzun zamandır Mac için Siri uygulamasının duyurulması bekleniyor. Ancak yeni gelen bu Mac OS X 10.12 görsellerine kadar Siri için somut bir bilgi bulunmuyordu.

Bilindiği gibi Apple, sesli asistanı Siri’yi; iPhone, iPod, iPad, Apple Watch ve Apple TV üzerinde kullanıma sunuyor. Ailenin Siri desteği olmayan son ürünü de Mac konumunda. Dolayısıyla Apple’ın, Haziran ayında düzenleyeceği WWDC 2016 konferansında OS X 10.12’yi tanıtması ve Siri özelliğini de duyurması kuvvetle muhtemel görünüyor.

 

>> Mac için Siri ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.