Mac Office Uygulamaları 64-Bit Desteği ile Güncellendi!

Microsoft'un, Mac için sunduğu Office uygulamaları en sonunda 64-bit desteği ile güncellendi. İşte yeni Mac Office güncellemesi ile ilgili detaylar!

Mac Office

Bilindiği gibi Microsoft, Mac tarafı için hazırladığı Office uygulamalarını Mac Office adı ile uzun yıllardır satışa sunuyor. Uzun bir süredir devam eden bekleyişin ardından ise Microsoft, Mac Office için 64-bit desteğini sunmaya başladı.

Mac Office

Mac Office uygulamaları 64-bit desteği kazandı!

Mac Office Word yazılımı ile başlayan 64-bit desteği sunan Office, diğer uygulamalar ile kısa sürede devam ediyor olacak. Bilindiği gibi aslında Apple, Mac işletim sistemi tarafından çok uzun süredir 64-bit kullanıyor. Lakin, Microsoft Office yazılımı için 32-bit kullanmaya devam etmekteydi.

Mac Office

64-bit desteği kazanan Mac Office Word uygulaması, bundan böyle Mac tarafında daha yüksek performans gösterebilecek. Öte yandan büyük boyuttaki dokümanların işlenmesi noktasında Mac Office Word, 64-bit desteğinin nimetlerini en iyi sergileyeceği alanı göstermiş olacak. Zira, daha önce Mac tarafında Word, 32-bit sebebiyle büyük boyuttaki dokümanların işlenmesinde performans sıkıntıları yaşatabiliyordu. 64-bit desteğinden sonra ise bu sıkıntı ortadan kalkmış oluyor.

Mac Office uygulamalarının tamamının ne zaman 64-bit desteği ile güncelleneceği bilgisi henüz aktarılmış değil. Ancak kısa süre içinde Microsoft’un, tüm Mac Office uygulamaları için 64-bit güncellemesi yayınlaması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.