Mac Office

Bilindiği gibi Microsoft, Mac tarafı için hazırladığı Office uygulamalarını Mac Office adı ile uzun yıllardır satışa sunuyor. Uzun bir süredir devam eden bekleyişin ardından ise Microsoft, Mac Office için 64-bit desteğini sunmaya başladı.

Mac Office

Mac Office uygulamaları 64-bit desteği kazandı!

Mac Office Word yazılımı ile başlayan 64-bit desteği sunan Office, diğer uygulamalar ile kısa sürede devam ediyor olacak. Bilindiği gibi aslında Apple, Mac işletim sistemi tarafından çok uzun süredir 64-bit kullanıyor. Lakin, Microsoft Office yazılımı için 32-bit kullanmaya devam etmekteydi.

Mac Office

64-bit desteği kazanan Mac Office Word uygulaması, bundan böyle Mac tarafında daha yüksek performans gösterebilecek. Öte yandan büyük boyuttaki dokümanların işlenmesi noktasında Mac Office Word, 64-bit desteğinin nimetlerini en iyi sergileyeceği alanı göstermiş olacak. Zira, daha önce Mac tarafında Word, 32-bit sebebiyle büyük boyuttaki dokümanların işlenmesinde performans sıkıntıları yaşatabiliyordu. 64-bit desteğinden sonra ise bu sıkıntı ortadan kalkmış oluyor.

Mac Office uygulamalarının tamamının ne zaman 64-bit desteği ile güncelleneceği bilgisi henüz aktarılmış değil. Ancak kısa süre içinde Microsoft’un, tüm Mac Office uygulamaları için 64-bit güncellemesi yayınlaması bekleniyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here