Londra'da Telefonlar İzlenecek

Londra’nın ulaşım yönetiminden sorunlu olan bölümü Transport of London(kısa ismi ile TfL) Londra yeraltı internet erişimini kullanan bireylerin cihazlarını izlemeye başlayacak.

Londra’da yeraltı internet hizmeti izlenmeye başlayacak!

TfL tarafından açıklanan bilgilere göre, söz konusu bu izleme hizmetinin asıl amacı, halka açık sunulan Wi-Fi bağlantısının yönetimi ve iyileştirmesi olarak gösteriliyor.

Transport of London

TfL CTO’su Shashi Verma, insanların ulaşım alışkanlıklarını daha iyi anlayarak, Wi-Fi bağlantılarındaki sorunların önüne geçilebileceğini dile getiriyor.

Söz konusu takip uygulamasında, kullanıcıları teşhis edebilecek bilgiler depolanmayacak. Lakin, MAC adreslerinin takip edileceği bilgisi aktarılıyor.

Son olarak belirtmek gerekirse, Lonra’da başlayacak bu Wi-Fi izleme süreci, 21 Kasım 2016 tarihi itibariyle başlamış olacak.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik medya sektöründe çalışmış, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.