Logitech Blue Mikrofon Firmasını Satın Alıyor!

Blue Yeti mikrofon

Logitech 117 milyon dolar nakit para karşılığında Blue mikrofon firmasını satın alıyor. Bu satın alma ile birlikte sektördeki önemli isimlerden olan Blue Microphones, Logitech firmasının alt markası haline gelmiş olacak. Hem Youtuberlar hem de profesyonel kullanım tarafında önemli bir yere sahip olan Blue firması, daha geniş bir satış ağına dahil olacak.

Blue mikrofon için 117 milyon dolar nakit ödeme!

USB bağlantıya sahip kondansatör mikrofon denildiği zaman ilk akla gelen firmalardan olan Blue, 117 milyon dolar nakit ödeme ile birlikte Logitech firmasının çatısı altına geçiyor. Resmi açıklama ile duyurulan bu bilgi sonrasında 1995 yılında kurulmuş firmanın el değiştirdiği öğrenildi. YouTube ve Twitch yayıncıları ve seslendirmenler tarafından Blue Yeti gibi popüler modeller, 60 dolar ila 1500 dolar aralığında kullanıcıların beğenisine sunuluyordu.

Blue Yeti mikrofon

Logitech G webcam modelleri ile yayıncılara ulaşmaya çalışan firma, bu satın alma sonrasında, ses konusunda da yayıncılara kendi alternatifini sunmaya başlamış olacak. Sektörden gelen yorumlara bakılırsa, Logitech’in yayıncılık için ürünlerinde eksikliklerden olan ses bölümü için atılan bu adım, oldukça yerinde olarak değerlendiriliyor. Özellikle de Razer karşısında rekabeti güçlendirmek ve paket ürünler hazırlamak için önemli bir karar verilmiş.

Şu an için Blue isminin devam edip etmeyeceği konusunda bir açıklama mevcut değilken, kuvvetle muhtemel marka algısı yüksek olan bu isimlendirme üzerinde farklı bir çalışma yapılmayacaktır. Bu satın almanın en büyük artısı ise kitle erişimi olacak. Zira Logitech’in birçok farklı ülkedeki  geniş satış ağına, Blue firması da dahil olacak. Bu da kullanıcılara erişim oranını artıracak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here