LG Watch Urban, Önümüzde ki Ay Google Mağazalarında Satışa Sunulacak!

LG’ nin son seri akıllı saatleri olan LG Watch Urban ve LG Watch Urban LTE, Mayıs 2015 ayı içerisinde Google’ ın Avustralya, Kanada, Almaya, Hong Kong, Hindistan, İrlanda, Kore, Japonya, İspanya, İngiltere ve Amerika mağazalarında satışa sunulacak.

Görüldüğü gibi birçok ülkede satışa çıkacak olan LG Watch Urban, yoğun bir kullanıcı kitlesi elde etme peşinde. LG Watch Urban modeli hatırlanacağı üzere, klasik saat şıklığını doğrudan yansıtan oldukça sık bir saat ürünüydü. Altın ve gümüş kasa renk seçenekleri ve çeşitli kordon modelleriyle de yine farklı tasarım değişiklikleri elde edilmesine imkân sunabiliyordu. Keza LG’ de reklam kampanyalarında kentsel kullanım şıklığını vurgulayan bir strateji izlemekteydi.

LG Watch Urban - Urban LTE (1)

LG Watch Urban modelinin bilinmezliği ise fiyat noktasında beliriyor. Zira satışa sunulacağı bildirilmiş olsa da, fiyat konusunda net açıklamalar yapılmış değil.

Hatırlamak gerekirse LG Watch Urban akıllı saat modelinin teknik detayları 1.3 inç plastik OLED ekran, yekpare metal kasa tasarımı, güçlendirilmiş 1.2GHz saat hızına sahip Qualcomm Snapdragon 400 işlemci ve 410 mAh gücünde batarya şeklinde sıralanmaktaydı.

Son olarak belirtmek gerekirse LG Watch Urban modelinin önemli detayları ilk Android Wear işletim sistemi ile satışa sunulacak, Wi-Fi desteği ve bilek hareketlerine dayalı etkileşim kabiliyetleri içeren bir akıllı saat modeli olacağı şeklindeydi.

LG Watch Urban ve Urban LTE foto galerisi:

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.