LG’nin 2016 Son Çeyrekteki Finansal Durumu Açıklandı!

LG'nin, 2016 yılının son çeyreğindeki finansal durumu ile ilgili detaylar açıklandı. İşte LG'nin 2016 Q4 kapsamındaki finansal durumu!

LG

Güney Koreli teknoloji devi LG, 2016’nın son çeyreğindeki (Ekim-Aralık 2016 aralığı) finansal durumuna ilişkin detayları açıkladı.

LG’nin 2016 Q4 sonuçları!

Açıklanan bilgilere göre LG, 2016’nın son çeyreğinde takribi olarak 11,8 milyar dolar’lık satış elde etti. Elde edilen bu satış tutarı, bir önceki çeyrekte 10,5 milyar dolar seviyesindeydi.

Ayrıca Bakınız: LG’den G6 Açıklaması!

LG

Her ne kadar elde edilen satış miktarlarında artış yaşanmış olsa da net kar tarafında aynı durum söz konusu olmamış. Nitekim, yaklaşık olarak 28,2 milyon dolar’lık bir zarar söz konusu.

Yaşana bu gelir kaybında, LG Mobile tarafının da büyük etkisi bulunuyor. Zira LG, bilhassa da LG G5 modeli ile beklentilerin ciddi anlamda altında kalmıştı.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.