LG G7 Ne Zaman Çıkacak?

LG markasının bu yılın ilk amiral gemisi akıllı telefonu olacak LG G7 çıkış tarihi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Buna göre LG G7 ne zaman çıkacak sorusuna verilen yanıt, yeni bilinmezleri ortaya çıkardı. İşte tüm detaylar!

LG G7

LG G7 çıkış tarihi ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı. LG G7 ThinQ ismi ile piyasaya çıkacak modeller için geri sayım başladı. LG G7 satın almak isteyen kullanıcılar, LG 2018 akıllı telefon modelleri arasındaki tepe model cihaz için biraz daha bekliyor olacak.

Güncelleme: Yeni akıllı telefon modeli en sonunda resmi olarak tanıtıldı. Tüm detaylar için şu haberimize bakabilirsiniz: LG G7 ThinQ Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

LG G7 ThinQ & LG G7

2018 yılında duyurulacak olan akıllı telefon modelleri arasındaki üst düzey cihazlardan olacak LG G7 ile ilgili yeni bilgiler gelemeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de “LG G7 ne zaman?” sorusuna yanıt geldi.

LG G7

Öncelikle belirtmek gerekirse daha önce LG’nin, Mobil Dünya Kongresi 2018 yani MWC 2018 tarihi kapsamında, yeni akıllı telefon modeli G7’yi duyurması bekleniyordu. Ancak CEO tarafından CES 2018 kapsamında yapılan açıklama ile LG G7 modelinin baştan tasarlandığı yönünde bilgilerin gelmesi, aradaki kısa zamanda LG G7 tanıtımına tanıklık edilmeyeceği sonucunu ortaya çıkardı. Nitekim MWC 2018 kapsamında da böyle bir cihaz ile ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak firma, kapalı kapılar ardında geliştirdikleri prototip tasarım detaylarını göstermeyi ve tanıtım tarihi ile ilgili bazı ipuçlarını aktarmayı da ihmal etmedi. Öncelikle belirtmek gerekirse, yeni modelin çıkış tarihi olarak 2 Mayıs 2018 ayı işaret ediliyor.

Daha önce gelen iddialar da yeni modelin Mayıs 2018 tarihinde duyurulabileceği yönünde şekilleniyordu. Haziran da ise satışa çıkacağı belirtiliyor. Lakin her iki tarihi de şu an için birer iddiadan ibaret. Zira Güney Koreli firmadan şu ana kadar herhangi bir net açıklama ortaya atılmadı. Şu an prototip çalışmaları devam eden yeni model, yaz aylarında satışa çıkmış olacak. Her ne kadar kesin bilgi olmasa da Haber Tekno olarak elde ettiğimiz bilgiler, bu yönde şekilleniyor. Ek olarak tasarım ve özellik konusunda da önemli bilgilere erişme imkanı bulduk. Şimdiden belirtmek gerekirse, iPhone X modeli gibi çentikli bir tasarım beğenmeyen kullanıcılar, G7 modelinden çok da memnun olmayacak gibi görünüyor.

Tasarımı nasıl olacak?

Tasarım tarafında ise G6 modelinden çok daha farklı bir tasarım ile G7’yi görmek, en azından şu ana kadar gelen bilgiler ve LG G7 sızıntıları karşısında mümkün olmayacak.

LG G7

Lakin LG G7 epey konuşulacak bir model olacak gibi görünüyor. Zira ortaya çıkan prototip örneklerine göre yeni model, 18:9 ekran oranında ve çerçevesize yakın ekran tasarımında olacak. En çok dikkat çeken detay ise, çerçevesiz ekranın üst bölümünde küçük bir çentik bulundurulma ihtimali oluyor. Şimdiye kadar üstünde çalışılan tasarım örnekleri, çentikli ekran anlayışını ortaya çıkartıyor. Elbette ki firmanın üzerinde çalıştığı farklı tasarımlar da bulunuyor.

LG G7

Kuvvetle muhtemel firmanın tercihi, çentikli bir çerçevesiz ekrana sahip akıllı telefon modeli yönünde olacak. Parmak izi okuyucu konumlandırılması ise, dikey olarak hizalandırılmış çift arka kameranın hemen altında olacak. Böylece kullanıcı deneyimi konusunda da herhangi bir eksiklik kendini göstermiyor olacak. Renk seçeneklerinde de çeşitlendirmeler yapılması gündemde olan diğer detaylar arasında kendine yer buluyor.

LG G7 özellikleri nasıl olacak?

Donanım tarafında ise yeni modelde, Qualcomm’un tepe model mobil yonga seti olan Snapdragon 845 yer alıyor olacak. 6 GB RAM konusundaki detaylar da dikkat çeken maddelerden oluyor. Ancak 4 GB ve 6 GB RAM detayları, depolama alanına göre değişkenlik gösterebilir. Veyahut tıpkı Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinde olduğu gibi depolama alanından farksız olarak direk 6 GB RAM görünebilir. Dolayısıyla G7 modelinde 4 GB RAM, LG G7 Plus modelinde ise 6 GB RAM kendini gösterebilir. İki model arasındaki en büyük farklılık ise, elbette ki ekran boyutu ve dahili batarya kapasitesi noktasında olacak.

LG G7

Öte yandan hem arka kamera hem de ön kamera konusunda da ciddi iyileştirmeler yapılması gündemde. Çift arka kamera olacağını ise kesin anlamda söylemek mümkün. Yeni kamera sensörleri ile birlikte hem ağır çekim hem de diyafram aralıkları, Android dünyasındaki rekabet söz konusu olduğunda G7’nin elini güçlendirecektir. Bunlara ek olarak yeni bir dikkat çeken gelilme deha kaydedildi. LG’nin Reddit üzerinde bir anket düzenlediği ve bu ankette yeni modelin çentikli ekran ile gelmesi durumunda kullanıcıların nasıl tepki vereceği değerlendirildi.

Yapılan bu ankette gösteriyor ki henüz daha firma, prototipler üzerine çalışma gerçekleştiriyor ve nihai ürün kararını vermiş değil. Durumun böyle olması da Haziran 2018 tarihi konusundaki iddiaları güçlendiriyor. Zira henüz daha son tüketiciye ulaşacak akıllı telefon modelinin resmi kararı verilmemiş ise, kısa sürede çıkış tarihinin ortaya çıkacağı güçlü bir beklenti olmuyor. Şu an için elde edilen tüm tasarım detayları, donanım detayları ve ne zaman çıkıyor sorusunun cevabı bu şekilde açıklanabiliyor.

2 Yorum

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here