LG G6 Fiyatı, G5 Modelinden Daha Ucuz Olabilir!

LG G6 fiyatı ile ilgi dikkat çeken bilgiler ortaya atıldı. Buna göre LG G6 fiyatı, LG G5'ten daha ucuz olabilir. İşte LG G6 fiyatı ile ilgili detaylar!

LG G6

LG markasının yeni akıllı telefon modeli LG G6 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak gelen bilgilerin esas noktası ise LG G6 fiyatı oldu.

LG G6’nın fiyatı, nispeten daha ucuz olabilir!

Güney Kore kaynaklı KB Securities analistlerinden Kim Dong-won tarafından aktarılan bilgilere göre LG G6’nın üretim süreci, G5 modeline kıyasla yaklaşık yüzde 20 oranında daha düşük maliyet seviyesinde gerçekleşecek. Dolayısıyla, üretim tarafındaki bu maliyet kazanımının, son tüketiciye ulaştırılacak üründe de kendini göstermesi bekleniyor.

LG G5 lansmanı
LG G5 lansmanı

Tahmin edileceği üzere 2016 yılı, LG’nin mobil bölümü için pek de iyi bir yıl olmadı. LG G6 ile birlikte mobil taraftaki varlığını iyileştirmeyi amaçlayacak olan LG, nitekim fiyat politikasında belirtilen detaylar çerçevesinde farklı bir strateji izlemeye başlayabilir.

Rakiplerinin tepe modellerine karşı, iyi bir fiyat-performans dengesi sağlanabilirse, hiç şüphe yok ki dünya genelindeki satış miktarı üzerinde bu strateji pozitif anlamda kendini gösterebilir.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.