LG G6’da Snapdragon 835 Olmayacak! Sebebi Galaxy S8!

LG G6 modelinde, Snapdragon 835 işlemci yerine Snapdragon 821 kullanılabilir. Sebebi de dolaylı olarak Galaxy S8! İşte detaylar!

2017 yılındaki tüm üst seviye akıllı telefon modellerinde kullanılması beklenen Qualcomm’un yeni Snapdragon 835 yonga seti, gelen bilgilere göre ne yazık ki LG G6 modelinde kullanılmayacak. Bu durumun dolaylı olarak sebebi de Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8!

Galaxy S8’in Snapdragon 835 talebi, LG G6’yı etkileyecek!

LG G6

Sektör kaynaklı olarak açıklanan bilgilere göre Qualcomm, Samsung’un Galaxy S8 modellerinde kullanılacak Snapdragon 835 işlemcisinde herhangi bir gecikme yaşanmaması için, nisan ayından önceki modellerde 835 yerine Snapdragon 821 yongası temin edecek. Nitekim LG G6‘nın da Galaxy S8 modelinden önce tanıtılıp piyasaya sürülecek olması, Qualcomm’un 835 stoklarından faydalanamaması olarak sonuçlanacak.

Samsung Galaxy S8 çıkış tarihi olarak iddia edilen 14 nisan tarihinden sonraki süreçlerde ise Qualcomm, diğer firmalarında da Snapdragon 835 ihtiyaçlarını karşılayacak.

Elbette ki bu anlık gelişen bir durum değil. Anlaşılan o ki daha 2016 yılında belirlenen bu yol haritaları, tüm firmaların Qualcomm’dan alacağı işlemci modellerini belirlemiş. Galaxy S8’den sonraki dönemlerde çıkış yapacak ve üretimlerini bu doğrultuda hazırlayacak firmalar, Snapdragon 835 kullanabilecek.

snapdragon 835

Bir ek açıklama getirmek gerekirse, Asus AR modelinde de Snapdragon 835 yerine 821 kullanılması, dikkatleri bu yöne çekmişti. Şimdi gelen bu bilgilerle beraber, Asus’un işlemci tercihi daha da anlaşılabilir olmuş durumda.

Son olarak belirtmek gerekirse söz konusu bu durum, şu an için bir iddiadan öteye geçmiyor. Ancak kaynağına bakıldığı zaman, çok da altı boş bir iddia olmadığını söylemek mümkün.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here