LG G6’da Kullanılacak Ekran Duyuruldu: QHD+

LG G6 modelinde kullanılacak olan ekran teknolojisinin özellikleri belli oldu. İşte yeni LG G6 ekranı ile ilgili detaylar!

LG G6 ekran

LG’nin yeni akıllı telefon modeli LG G6 özellikleri ile ilgili her geçen gün yeni bir detay daha ortaya çıkıyor. Son olarak da doğrudan LG tarafından onaylanan bilgiler doğrultusunda, LG G6 ekranının yeni duyurulan QHD+ ekran teknolojisine sahip olacağı ortaya çıktı.

LG G6 ekranı: QHD+

Öncelikle belirtmek gerekirse LG’nin yeni paneli, standartların dışında kalarak 18:9 oranına sahip. Şimdiye kadar kullanılan QHD panellerinde standart olarak 16:9 oranını kullanan LG, sıra dışı bir biçimde QHD+ LCD ekran ile doğrudan LG G6 modelini hedef almış gibi görünüyor.

Yeni QHD+ ekran özellikleri nasıl? LG G6’ya ne kazandıracak?

LG G6 ekranı QHD+

LG tarafından yapılan açıklamalardan sonra QHD+ panelinin 18:9 oranına sahip olmasının nedenleri üzerine analizler yapıldı. Buna göre LG, yeni akıllı telefon modeli LG G6’da 18:9 oranını kullanarak, Android 7.0 Nougat özelliklerini, en iyi şekilde yansıtmak istiyor.

LG G6 ekranı QHD+

Bilhassa da aynı anda iki uygulamayı tek ekran üzerinde kullanma imkanı sunan Android 7.0 özelliği için söz konusu bu QHD+ 18:9 oranı, çok daha iyi bir kullanım imkanı sunacak. Ekranın daha uzun olarak kullanılmasını kolaylaştıracak olan yeni ekran oranı, yatay kullanımda da fazladan görüntülenebilir alan anlamına geliyor.LG G6 ekranı QHD+

5.7-inç büyüklüğünde, 2880×1440 piksel çözünürlüğünde, 564ppi yani inç başına düşen piksel yoğunlunda ve 18:9 oranında olan QHD+ ekran, LG G6 özellikleri arasındaki en dikkat çeken detay olacak gibi görünüyor.

18:9 QHD+ ekranın dezavantajları!

Her ne kadar LG G6 modelinde kullanılacak olan bu yeni QHD+ ekran, beraberinde birçok dezavantajı da getirebilir. Standart ekran oranının dışına çıkıldığı için, başta Google Play Store üzerindeki uygulamalar olmak üzere, birçok video ve film de görüntüleme noktasında ekranı tam anlamında kullanamayabilir.

Bu noktada LG’nin nasıl bir önlem alacağına ilişkin bilgiler, henüz gün yüzüne çıkmış değil.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.