LG G6’nın Bataryası İçin Aşırı Isınma Önlemi!

LG G6 modeli ile ilgili yeni detaylar gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak doğrudan LG tarafından, LG G6 bataryası ile ilgili bilgiler geldi!

LG G6

LG’nin yeni üst seviye akıllı telefon modeli LG G6 özellikleri ile ilgili her geçen gün yeni iddialar ve bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu bilgilerden bir kısmı, doğrudan LG tarafından da ortaya çıkartılıyor. Nitekim LG G6 bataryası ile ilgili yeni bir teknik bilgi de LG tarafından gün yüzüne çıkartılmış oldu. Buna göre LG G6 bataryası için aşırı ısınma önlemi olarak bakır boru sistemi kullanılacak.

LG G6 bataryasına aşırı ısınma önlemi!

Aktarılan bilgilere göre G6 modelinin bataryasına, ısı dağılımı gerçekleştirmesi amacıyla bakır boru takviyesi yapılacak. Böylece hem yoğun cihaz kullanımının hem de ortamın yüksek sıcaklığının bataryaya olan olumsuz etkisi azaltılmış olacak.  Verilen bilgilere göre LG G6 ile kullanılacak bu yeni sistem, normalde yaşanacak sıcaklık artışının önlenmesine, yüzde 6 ile yüzde 10 arasındaki bir oranla katkı sağlamış olacak.

LG G6 Bataryası

PC tarafından sık sık kullanılan bu sistemin, nitekim akıllı telefonlar tarafında da kendini göstermesi iyi bir yaklaşım olarak değerlendiriliyor.

Ayrıca LG üretimi bataryaların, Avrupa ve Birleşik Devletler test standartlarının yüzde 15 üstünde bir performansa sahip olduğu bilgisi de aktarılan detayların dikkat çeken satır başlarından oldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here