LG G6’nın Basın Görseli Sızdırıldı!

Lansman tarihine kısa bir süre kala yeni LG G6'nın basın görseli sızdırıldı. Böylece en net LG G6 görüntüsü de ortaya çıkmış oldu!

LG G6

MWC 2017 kapsamında duyurulacak olan ve etkinlik tarihi belli olan yeni LG G6 modelinin, tanıtımına kısa bir süre kala basın görseli sızdırıldı. Sızdırılan basın görseli ile birlikte şimdiye kadar elde edilen en net LG G6 görüntüsü de ortaya çıkmış oldu. Nitekim en somut örneklerde sızdırılan bu görsellerin medyada yer alması ile birlikte elde edilmiş durumda!

Yeni G6’nın basın görseli sızdırıldı!

 

LG G6'nın sızdırılan basın görseli

26 Şubat 2017 tarihinde düzenlecek olan özel bir etkinlikle duyurulması bekelene yeni LG G6’nın sızdırılan basın görseli, şimdiye kadar ortaya çıkan sızıntı G6 görsellerini destekliyor. Dolayısıyla cihazın bu tasarımının son hal olduğunu söylemek mümkün.

Hatırlatmak gerekirse beklenen LG G6 özellikleri şu şekilde sıralanıyordu:

18:9 oranına sahip 5.7-inç büyüklüğünde FullVision ekran (2880×1440)

Snapdragon 821 mobil yonga seti

13 MP çözünürlüğünde çift arka kamera

IP68 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası

3200mAh büyüklüğünde batarya

Android 7.0 Nougat mobil işletim sistemi

Sızdırılan görsellerde, daha önce olduğu gibi çerçevesize yakın tasarım anlayışının, yeni model ile birlikte kendini gösterdiği dikkat çekiyor. Cihazın arka tarafında ise daha sade bir yapı tercih edilmiş. Uzun süredir LG’nin G serisi akıllı telefon modellerinde karakteristik bir hal alan arka taraftaki parmak izi okuyucu destekli home tuşu da varlığı sürdürmeye G6 modeli ile devam ediyor.

Çerçevesiz ekran tasarım anlayışı ile birlikte yeni modelin, daha uzun bir ekran tipine sahip olması da dikkat çeken diğer detaylardan olmuş durumda. Özetlemek gerekirse tanıtım öncesi ortaya çıkan bu görseller ile birlikte yeni modelin resmi tanıtımdan önce tüm tasarım detayları kendini göstermiş oldu.

Kaynakhttps://twitter.com/evleaks/status/834490279705055232
Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.