LG G6 Android 8.0 Oreo ile Görüntülendi!

LG G6 modeli Android 8.0 Oreo işletim sistemi taşıyan hali ile görüntülendi. Yeni güncelleme test sürecinde yer alıyor olabilir!

lg g6 android 8.0 oreo

Akıllı telefon üreticilerinin yeni Android 8.0 Oreo güncelleme çalışmaları devam ediyor. Bu süreçte öyle görünüyor ki her ne kadar açıklama yapmamış olsa da LG, güncel G serisi akıllı telefon modeli G6 için Android 8.0 Oreo güncellemesi konusunda çalışmalar gerçekleştiriyor. Zira kısa bir süre önce Geekbench üzerinde Android 8.0.0 işletim sistemi taşıyan LG G6 modeli kendini gösterdi.

LG, G6 Android 8.0 Oreo güncellemesi üzerinde çalışıyor!

LG tarafından geride bıraktığımız mart ayında duyurulan LG G6 özellikleri ile dikkat çekmiş olsa da ne yazık ki geniş bir kullanıcı kitlesi edinme konusunda başarılı bir süreç geçiremedi. Kutudan Android 7.0 Nougat sürümü ile birlikte çıkan yeni LG G6, öyle görünüyor ki yeni Android sürüm güncellemesi almak için test süreçlerine devam ediyor.

lg g6 android 8.0 oreo

Kısa bir süre önce Geekbench 4.1.3 Android sürümünde ortaya çıkan LGE LG-h870 kod isimli G6 modeli, Android 8.0.0 Oreo sürümü ile birlikte görüntülenmiş oldu. Firma tarafından bir açıklama yapılmasa da test sürecinde olan bir cihazın Geekbench üzerinde kendini gösterdiği tahmin ediliyor.

Hatırlatmak gerekirse kısa bir süre önce de Samsung Türkiye tarafından S8 ve Note Android 8.0 Oreo güncellemesi ile ilgili bilgi aktarılmıştı. Görünen o ki benzer süreç LG tarafında da kendini gösteriyor. Bu süreçte Google’da Android 8.1 Oreo test süreçlerini tamamlamaya hazırlanıyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.