LG, amiral gemisi modellerine ilk olarak Android güncellemesini veren firmalardan biri olmuştu. Ancak LG G3’ten sonra güncellemelerde yaşanan sorunlar LG’yi bu konuda daha temkinli yaklaşmaya itti. LG G5 için Android 7.0 Nougat güncellemesinin de bu yüzden hala gelmediği düşünülüyordu.

LG G5 için Android 7.0 Nougat çok yakında geliyor!

Gelen bilgilere göre; LG G5 için Android 7.0 Nougat güncellemesi çok yakında gelecek. Uzun bir süredir Nexus telefonlarda yer alan Android 7.0 Nougat sürümü LG G5’e Kasım ayı içerisinde sunulacak. Güncellemenin sorunsuz olması için firmanın dağıtımda geç davrandığı düşünülüyor.

Eğer LG, G5 için Android 7.0 güncellemesini söz verdiği gibi Kasım ayı içerisinde sunarsa Android telefon üreticileri arasında ilk güncellemeyi veren marka olacak. Tabii bu kıyaslamaya Nexus serilerini dahil etmiyoruz. Ayrıca geçtiğimiz günlerde tanıtılan Google Pixel ve Google Pixel XL modelleri de kutusundan Android 7.1 Nougat ile çıktığı için bu kıyaslama dışında kalıyor.

lg-g5-android

Bakalım LG’nin en büyük rakibi Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerine Android 7.0 güncellemesini ne zaman sunacak?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here