LG G4 Resmi Olarak Tanıtıldı!

New York şehrinde ülkemiz saati ile 18:00’ da başlayan etkinlik ile LG, uzun zamandır merakla beklenen ve birçok sızıntıya maruz kalan LG G4 modeline resmiyet kazandırdı.

ef8ad0a8-c1fe-4779-add8-6646e0453adc_800

G4, beklentiler ve sızıntılarla doğrudan örtüşürken öne çıkan başlıca özellikler kavisli yapı, deri çıkartılabilir arka kapak, yeni LG UX 4 ara yüzü, IPS Quantum isimli yeni ekran teknolojisi, Snapdragon 808 işlemci, 3000mAh gücünde değiştirilebilir batarya, OIS 2.0 isimli optik görüntü sabitleme kabiliyetli 16 mega piksel çözünürlüklü ve 4K video çekim yeteneğine sahip arka kamera, 8 mega piksel çözünürlüğe sahip ön kamera ve 3GB RAM şeklinde sıralanıyor. Ekran çözünürlüğü noktasında ise LG G3 modelinde olduğu gibi 2K çözünürlük korunmuş. Ayrıca 32GB dahili depolama alanı sunulurken, kart yuvası sayesinde kapasitenin arttırılması da mümkün kalmaya devam etmiş.

g4-arka kapak-habertekno

Bunlara ek olarak birçok farklı renkli deri kapak seçeneği mevcut. Ayrıca deri kapak tercih etmek istemeyen kullanıcılar için metal görünümlü plastik kapak seçeneği de G3 modelinde olduğu gibi sunuluyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik medya sektöründe çalışmış, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.