LG G4 Resmi Olarak Tanıtıldı!

LG markasının yeni modeli LG G4, New York bölgesinde düzenlenen resmi etkinlikle duyuruldu. İşte yeni LG G4 özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

LG G4

New York şehrinde, ülkemiz saati ile 18:00’ da başlayan etkinlik kapsamında LG, uzun zamandır merakla beklenen ve birçok sızıntıya maruz kalan LG G4 modeline resmiyet kazandırdı. Yeni model ile birlikte LG, Android akıllı telefon modelleri arasına önemli bir rakip daha eklemiş oldu.

LG G4 özellikleri nasıl?ef8ad0a8-c1fe-4779-add8-6646e0453adc_800

LG G4, beklentiler ve sızıntılarla doğrudan örtüşürken öne çıkan başlıca özellikler kavisli yapı, deri çıkartılabilir arka kapak, yeni LG UX 4 ara yüzü, IPS Quantum isimli yeni ekran teknolojisi, Snapdragon 808 mobil yonga seti, 3000mAh gücünde değiştirilebilir batarya, OIS 2.0 isimli optik görüntü sabitleme kabiliyetli 16 mega piksel çözünürlüklü ve 4K video çekim yeteneğine sahip arka kamera, 8 mega piksel çözünürlüğe sahip ön kamera ve 3 GB RAM şeklinde sıralanıyor.

Ekran çözünürlüğü noktasında ise LG G3 modelinde olduğu gibi 2K çözünürlük korunmuş. Ayrıca 32 GB dahili depolama alanı sunulurken, hafıza kartı yuvası sayesinde kapasitenin arttırılması da mümkün kalmaya devam etmiş.

g4-arka kapak-habertekno

Bunlara ek olarak birçok farklı renkli deri kapak seçeneği mevcut. Ayrıca deri kapak tercih etmek istemeyen kullanıcılar için metal görünümlü plastik kapak seçeneği de G3 modelinde olduğu gibi sunuluyor.

  • Etiketler
  • LG
Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.