LG G4 28 Nisan’da Tanıtılıyor

Android dünyasının büyük oyuncularından Samsung ve HTC den sonra merakla beklenen bir diğer amiral gemi G4, basın davetiyelerinin dağıtılmasıyla takvimlerde yerini aldı.

Uzun zamandır hali hazırda birçok sızıntısı yapılan LG G4, teknik detaylardan ziyade tasarımı ile şaşırtacak gibi gözüküyor. Zira gönderilen basın davetiyelerinde cihazın görünen arka kısmının deri olduğu anlaşılıyor. Deri arka yüzey konseptini daha önce de Samsung dan görmüştük ancak Samsung, gerçek deri kullanmayı tercih etmemişti. Görsellerin yansıttığına göre LG, geleneksel gerçek kahverengi deri kullanacağını belli ediyor. Ancak bunun farklı kapaklar olarak mı sunulacağı veya kapağın önceki modelde olduğu gibi çıkartılabiliyor olarak kalıp kalmayacağı da bilinmezler arasında.

LG G4 28 Nisan da Tanıtılıyor - eren ertem - ernertm - erenertem.com - yeni lg g4 (2)

Bunların dışında genel olarak LG den G4 için beklenen teknik özellikler şu şekilde sıralanabiliyor:
Quad HD ( 1440p ) IPS Ekran
20.7 MP Çözünürlüklü düşük ışık hassasiyeti yüksek arka kamera
Snapdragon 808  işlemci
3GB RAM
Yeni LG U.X 4.0 Ara yüz yazılımı
Her ne kadar tüm bu özellikler yüksek ihtimal olarak görülse de 28 Nisan 2015 tarihinde New York şehrinde yapılacak tanıtıma kadar sürprizlere de açık olmakta fayda var. Zira özellikle Snapdragon 808 ile geleceği öngörülen G4, bu haliyle diğer rakiplerinin doğrudan bir adım gerisinden yarışa başlayacak şekilde konumlanmış olacak.
Basın davetiyelerinin yanı sıra LG tarafından yayınlanan kısa video da ise kamera lensi ön plana çıkartılmış. Bu da daha önceden söylentileri gelen LG nin G4 için pazarda ki ışığa en duyarlı sensöre sahip kamera hazırladığı haberlerini de destekler nitelikte. Tüm bunları kısa bir süre sonra resmiyet kazanacak G4 ile birlikte öğreniyor olacağız.
Söz konusu tanıtım videosu:

  • Etiketler
  • LG
Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.