LG G4 28 Nisan’da Tanıtılıyor

LG markasının yeni akıllı telefon modeli LG G4 tanıtım tarihi ile ilgili yeni bilgi, doğrudan doğruya LG tarafından geldi. LG, kısa bir süre önce G4 tanıtım davetiyelerini dağıtmaya başladı ve LG G4 çıkış tarihi bilgisini verdi!

LG G4

Android dünyasının büyük oyuncularından Samsung ve HTC markalarından sonra merakla beklenen bir diğer amiral gemi LG G4 çıkış tarihi, basın davetiyelerinin dağıtılmasıyla takvimlerde yerini aldı ve meraklı bekleyiş resmi olarak başlamış oldu.

LG G4 çıkış tarihi belli oldu!

Uzun zamandır hali hazırda birçok sızıntısı yapılan LG G4, teknik detaylardan ziyade tasarımı ile şaşırtacak gibi gözüküyor. Zira gönderilen basın davetiyelerinde cihazın görünen arka kısmının deri olduğu anlaşılıyor. Deri arka yüzey konseptini daha önce de Samsung’dan görmüştük ancak Samsung, gerçek deri kullanmayı tercih etmemişti. Görsellerin yansıttığına göre LG, geleneksel gerçek kahverengi deri kullanacağını belli ediyor. Ancak bunun farklı kapaklar olarak mı sunulacağı veya kapağın önceki modelde olduğu gibi çıkartılabiliyor olarak kalıp kalmayacağı da bilinmezler arasında.

LG G4Bunların dışında genel olarak LG’den G4 için beklenen teknik özellikler şu şekilde sıralanabiliyor:

Ekran: Quad HD (1440p) IPS Ekran
Kamera: 20.7 MP Çözünürlüklü düşük ışık hassasiyeti yüksek arka kamera
İşlemci: Snapdragon 808  işlemci
RAM: 3GB RAM
Yazılım: Yeni LG U.X 4.0 Ara yüz yazılımı

Her ne kadar tüm bu özellikler yüksek ihtimal olarak görülse de 28 Nisan 2015 tarihinde New York şehrinde yapılacak tanıtıma kadar sürprizlere de açık olmakta fayda var. Zira özellikle Snapdragon 808 ile geleceği öngörülen G4, bu haliyle diğer rakiplerinin doğrudan bir adım gerisinden yarışa başlayacak şekilde konumlanmış olacak.

Basın davetiyelerinin yanı sıra LG tarafından yayınlanan kısa video da ise kamera lensi ön plana çıkartılmış. Bu da daha önceden söylentileri gelen LG’nin G4 için pazarda ki ışığa en duyarlı sensöre sahip kamera hazırladığı haberlerini de destekler nitelikte. Tüm bunları kısa bir süre sonra resmiyet kazanacak G4 ile birlikte öğreniyor olacağız.

Güncelleme: Söz konusu basın etkinliği gerçekleştirildi ve LG G4 özellikleri resmi olarak gün yüzüne çıkmış oldu. Ayrıca LG G4 Snapdragon 808 test örnekleri de yayınlandı.

  • Etiketler
  • LG
Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.