2018 iPhone modelleri

Apple’ın 2018 iPhone modelleri üretimi için hazırlıkları devam ederken, tedarikçiler de bu konuda sıkı çalışmalar sürdürüyor. Son olarak LG Display tarafında da yeni iPhone modellerinin OLED panel üretimleri ile ilgili yoğun bir çalışmanın sürdürüldüğüne ilişkin bilgiler ortaya çıktı.

LG Display 6.47-inç iPhone OLED paneli üretmeye hazırlanıyor!

Öncelikle kısa bir açıklama yapmak gerekirse Apple, iPhone X modeli ile birlikte ilk defa OLED ekran kullanımına başladı. Bu süreçte daha çok Samsung Display ile işbirliği içerisinde olan Apple, 2018 yılında LG Display ile birlikte de OLED üretimini artırmak istiyor.

2018 iPhone modelleri

Geride bıraktığımız dönemlerde önde gelen OLED üreticilerinin, tedarik konusunda sorunlar yaşadığı ile ilgili bilgiler gelmişti. iPhone satışlarının da çok ciddi miktarlara ulaşabildiği düşünüldüğünde, üretim konusunda çeşitli sorunların yaşanabileceğine dikkat çekilmişti.

2018 yılında ise 3 farklı iPhone modelinin duyurulması bekleniyor ve bu modellerden 2 tanesi OLED ekranlı olacak. En büyük ilgi ise 6.47-inç ya da daha çok 6.5-inç olarak ifade edilecek ekran boyutundaki iPhone’da olacak. Tam da bu noktada Apple, Samsung ile birlikte üretim sürecinde LG’nin de dahil olmasını istiyor.

2018 iPhone ekran LG

LG ise şu an için bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor. Bu süreçle ilgili sızıntı bilgiler de çentikli iPhone modellerinin panellerini gözler önüne seriyor. Ek olarak açıklananlara göre ise şu an LG, Samsung’un biraz da olsa gerisinde kalıyor. Arayı kapatmak için de ciddi bir çalışma yapıldığı belirtiliyor.

2018 iPhone ekran LG

Apple, bilhassa da MacBook tarafında LG Display ile ciddi bir işbirliği içerisinde yer alıyor. Öyle anlaşılıyor ki 2018 yılının iPhone’larında, LG de önemli bir rol üstlenecek. Hatırlatmak gerekirse bir süre önce de 2018 iPhone modellerinin ekran camları sızdırılmış ve boyutlar hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkmıştı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here