LG, 12 Milyon G4 Satacağını Öngörüyor!

Geçtiğimiz günlerde LG’ nin NewYork şehrinde düzenlediği etkinlik ile resmiyet kazandırdığı G4 modeli, nihayetinde rakiplerinin yanında piyasada yerini almış oldu. LG, dünya çapında lansmanı sonrasında G4 modeli ile ilgili tahminlerini de kamuoyuyla paylaştı.

ef8ad0a8-c1fe-4779-add8-6646e0453adc_800

LG G4 ‘ ün önceki modeli olan G3, içinde bulunduğumuz 2015 ikinci çeyreği itibariyle, 10 milyon adet satış miktarını dünya çapında yakalamış durumda. LG’ nin G4 ile ilgili satış beklentileri de yine G3 ün yaklaşık bir yıllık global satış süreci ile benzerlik gösteriyor. Öyle ki LG, G4 modelinden dünya çapında 12 milyon adet satış beklentisi içerisinde olduğunu belirtti. Görüldüğü üzere LG, önceki modeli G3 ile benzer beklentiler içerisinde. Dolayısıyla bu öngörünün nokta atışı yapma ihtimalide oldukça yüksek.

Hatırlatmak gerekirse LG, CPU ve GPU tarafında Android dünyasının iddialı isimleri olan HTC One M9 ve Samsung Glaxy S6/S6 Edge modellerinin birkaç adım gerisinde kalıyor. Ancak getirdiği yenilikler ve kullanıcı deneyimlerinin ilk izlenimlerinin olumlu olması, kullanıcılar tarafından diğer rakip Android cihazlara karşın tercih edilebilme ihtimalini de güçlendiriyor.

  • Etiketler
  • LG
Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.