Lenovo Moto Tab Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Lenovo Moto Tab resmi olarak duyuruldu ve satışa çıktı. İşte yeni tablet modeli Lenovo Moto Tab özellikleri ve fiyatı!

Lenovo Moto Tab

Mobil teknoloji tarafındaki önemli ürünlerden olan tabletler, her ne kadar şu an için iPad modellerinin önderliğinde sürükleniyor gibi görünse de Android işletim sistemine sahip başta Samsung olmak üzere birçok farklı marka yeni tablet modellerini duyurmaya devam ediyor.

Bu sürecin bir yeni örneği de Lenovo tarafından ortaya çıkartıldı ve kısa bir süre önce tanıtılan Lenovo Moto Tab tablet modelinin satışlarına başlandı.

Lenovo Moto Tab özellikleri nasıl?

Lenovo Moto Tab özellikleri konusunda ilk olarak belirtmek gerekirse yeni tablet modeli, Qualcomm’un Snapdragon 625 mobil yonga setini taşıyor. 10.1-inç büyüklüğündeki ekranı ile 1920×1200 piksel çözünürlük sunan yeni Android tablet modeli, 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına sahip.

Lenovo Moto Tab

8 mega piksel çözünürlüğünde arka kamera ve 5 mega piksel çözünürlüğünde ön kamera sunan Moto Tab, tüm bu teknik özelliklerinin enerji ihtiyacı için 7000mAh kapasitesinde dahili bataryasından karşılıyor.

Android 7.0 Nougat mobil işletim sistemi sürümü ile birlikte kutudan çıkacak olan yeni Moto Tab tablet fiyatı olarak ise 300 dolar etiketi belirlenmiş. Şu an için sadece Birleşik Devletler pazarında AT&T GSM operatörü tarafından satışı gerçekleştirilecek. Sonraki süreçlerdeki satış stratejisinin nasıl şekilleneceği konusunda herhangi bir bilgi mevcut değil.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.